У Міністерстві освіти і науки виробили методичні рекомендації щодо організації діяльності дитячих садочків у 2020/2021 навчальному році. Зокрема, особливо важливим в період пандемії залишається дотримуватися гігієнічних норм і соціальної дистанції у приміщенні.
Про це інформує МОН.
Так, зазначають, що рішення про відновлення роботи закладів дошкільної освіти ухвалюватимуть регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, а залежатиме все від статистики захворюваності у регіоні.
Якщо епідеміологічна ситуація у регіоні буде сприятливою, то дитячі садки мають працювати у звичайному режимі, але створивши безпечні умови для вихованців та працівників.
Однак варто проводити виховання та навчання малюків з урахуванням цілей розвитку дітей різного віку, і застосовувати його так, щоб воно було природнім для потреб та інтересів малечі. “Поряд із традиційними формами роботи з батьками чи законними представниками дитини (опитування, співбесіди, консультації, засідання батьківського комітету, конкурси тощо), можна застосовувати інноваційні, а саме: “Буккросинг”, “Дерево цілей” або “Дерево розвитку групи” та “Батьківська скринька”, а також впроваджувати дистанційні форми спілкування”, – йдеться у повідомленні.
Окрім того, садочки мають створити універсальний дизайн та зручне розташування приміщень та прибудинкових територій.
Також вважають прийнятним впровадження дистанційних форм спілкування з батьками на онлайн-платформах та використання мобільних додатків. І варто враховувати тривалість і кратність роботи вихователя з дитиною за комп’ютером та ґаджетами відповідно до віку дитини.
Додамо, що дитячі садочки відновили свою роботу в Україні з 25 травня після послаблення карантину. Дітей в закладі не змушують обов’язково носити маски.
Зокрема, у дошкільних освітніх закладах Івано-Франківська розпочали прийом документів. Він триватиме місяць – до першого вересня, повідомляє “Суспільне“.
Як саме можна записати дитину до дитячого садка та що для цього потрібно дивіться у повідомленні МОН: