-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

До уваги прикарпатців: як розпізнати та протидіяти російським ботам

-Реклама-spot_img
spot_img

Основний масив інформації, в т.ч. «фейкової», населення України отримує за допомогою соціальних мереж. Українці часто скаржаться на «фейкові» новини, зокрема, у «Facebook» та «Telegram», які є одним із методів гібридної інформаційно-пропагандистської війни Російської Федерації проти України, що супроводжується використанням «фейкових» сторінок користувачів соціальних мереж, т.зв «ботів».

На перший погляд, «боти» мало чим відрізняються від реальних людей, проте, насправді є небезпечною зброєю у гібридній війні Росії проти України, впливають на суспільну думку,  втручаються у хід виборів, підтримують сепаратистські референдуми, а також поширюють ідеї «руського миру». Російська Федерація активно використовує групи людей, що фізично працюють з великою кількістю «ботів» т.зв. «ботоферми», які з «фейкових» акаунтів у соціальних мережах періодично поширюють російську пропаганду в Інтернет-просторі. Тож, як розпізнати та протидіяти російським ботам?

Існують прості правила, за допомогою яких можна розпізнати «бот-акаунт», пише Правда іф.

- РЕКЛАМА-

По-перше, дивне ім’я та прізвище (наприклад, Регіональний Бандерлог чи Всеволод Вселенний). Однак, зафіксовані не поодинокі випадки коли «бота» досить не погано маскують під справжню людину. Зазвичай, у нього відсутня фотографія або розміщена абстракція замість фото, відсутні фотографій з різних ракурсів, недостовірна або зовсім не заповнена інформація в профілі («про себе», «місце роботи» тощо).

По-друге, відсутність активності у профілі (немає історії комунікації з іншими людьми, яка б підтверджувала реальність людини), відсутній власний контент та публікації, регулярно здійснюються репости.

По-третє, надмірна надокучливість у розповсюдженні інформації (спам у коментарях – однотипні слова, одне й те саме посилання), велика кількість зовнішніх посилань в коментарях на сторонні сайти (боти в середньому використовують посилання в три рази частіше за інших користувачів), поширення недостовірної інформації, висока активність та частота публікацій.

По-четверте, боти ніколи не відповідають на особисті повідомлення.

Окрім «ботів», у соцмережах працюють «автори», які мають сотні аккаунтів і спілкуються заготованими заздалегідь меседжами. Їхнє завдання – вступати в полеміку із користувачами, провокувати їх. Власне, «бот» – це створений для розповсюдження «фейкової» інформації спеціальним програмним кодом «фейковий» акант», який керується зацікавленими особами. Соціальні мережі давно ведуть боротьбу з «ботами», періодично блокуючи їх акаунти.

І на останок, хочеться зазначити, що інформаційна складова посідає чи не найважливішу роль у нашому житті, особливо у період гібридної інформаційно-пропагандистської війни Російської Федерації проти України. Саме тому, слід користуватись офіційними даними, завжди перевіряти джерело інформації, а також осіб, що її поширюють та не вірити публікаціям сумнівного характеру.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні