-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

До відома прикарпатців: алгоритм дій у разі зникнення сигналу мобільного оператора

-Реклама-spot_img
spot_img

Країна-терорист Росія знову завдала масованих ударів по території України, вбиваючи безневинних людей та завдаючи ракетних ударів фактично навмання. Окрім того, постраждали й об’єкти критичної інфраструктури, а частина українців почала скаржитися на проблеми із мобільною мережею.

OBOZREVATEL нагадує алгоритм дій на випадок, якщо через атаки ворога стануть недоступні мобільні мережі, передає Правда.іф.

Що робити, якщо зник мобільний зв’язок

- РЕКЛАМА-

Варто розуміти, що проблеми у того чи іншого мобільного оператора можуть бути локальними через раптове масове навантаження на мережу. В такому випадку можна спробувати увімкнути мережу іншого мобільного оператора. В Україні це є безкоштовним.

Для того, що перемкнутися на іншого оператора, користувачам смартфонів на операційній системі Android потрібно перейти у “налаштування”, далі вибрати “мобільна мережа” (іноді “підключення”) та перейти до розділу “оператор”. Там можна вимкнути автоматичний вибір мережі, після чого буде запропоновано доступні мережі на вибір: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR та lifecell.

Користувачам iPhone на iOS для зміни оператора мережі необхідно перейти у “параметри”, далі обрати “стільникові дані” і перейти до “вибір мережі”. Там також необхідно відключити автоматичне обрання мережі. Після цього будуть доступні три мережі на вибір.

Далі необхідно обрати оператора та спробувати здійснити дзвінок чи надіслати SMSТарифи діятимуть відповідно до встановлених вашим оператором. Згодом варто спробувати повернутися на “рідну” мережу.

Що робити, якщо жодна мобільна мережа не працює

До такого сценарію варто підготуватися заздалегідь. Експерти радять наперед узгодити свої дії у такій ситуації із близькими людьми, аби потім не втрачати дорогоцінний час на спроби вийти на зв’язок.

Якщо у вас вдома є стаціонарний телефон – використовуйте його. Швидше за все, він працюватиме навіть тоді, коли мобільна мережа перестане. Проте, зідзвонитися ви зможете лише з іншими власниками стаціонарних телефонів.

Також в пригоді стане дротовий інтернет, який, найімовірніше, також продовжуватиме працюватиме, коли мобільна мережа та мобільний інтернет уже будуть недоступні.

Витривалість стаціонарних телефонів та дротового інтернету пояснюється тим, що кабелі, які забезпечують їх роботу, переважно заховані глибоко під землею, в той час як розповсюдження мобільного зв’язку та інтернету здійснюється завдяки наземним антенам.

Ще одна перевага стаціонарного телефону у тому, що він продовжуватиме працювати навіть якщо у місті повністю зникне електропостачання. Але це стосується лише звичайних телефонів, а не бездротових слухавок та такого іншого.

Дорогий та складний варіант зв’язку – супутниковий. Такий зв’язок коштуватиме від тисячі доларів та вимагатиме від вас виходу на вулицю та розуміння того, де саме знаходиться супутник, аби направити на нього антену.

Дешевший варіант – ультракороткохвильові рації, набір з яких коштує декілька тисяч гривень та дозволяє тримати зв’язок на відстані від 1 до 15 км. Щоправда, для використання таких рацій потрібно визначити частоту, на якій ви спілкуватиметеся та узгодити час зв’язку. Зазвичай такі рації використовують у дорозі, якщо люди їдуть у різних автівках.

Для підтримки зв’язку в межах одного багатоквартирного будинку можна використовувати месенджери для смартфонів, які працюють завдяки з’єднанню через Bluetooth. Їхній радіус дії складає всього 10-15 метрів, але може бути подовженим, завдяки підключенню іншим телефонів, які працюватимуть як ретранслятори сигналу. Серед таких месенджерів: Briar, Bridgefy, Two Way: Walkie Talkie та інші.

Також вдома варто мати звичайне FM-радіо. В ідеалі таке, яке може працювати на батарейках чи вбудованому акумуляторі. Адже саме через радіозв’язок та телебачення місцева влада повідомлятиму про те, що робити у надзвичайній ситуації.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні