Ті, хто перехворів на коронавірус, а пізніше зробив щеплення від COVID-19, можуть мати кращий імунний захист від нового зараження. Завдяки щепленню вони отримують додаткові антитіла.
Про це в ексклюзивному бліцінтерв’ю OBOZREVATEL розповіла кандидатка медичних наук, доцентка кафедри дерматовенерології, алергології, клінічної і лабораторної імунології НУОЗ імені П.Л.Шупика Тетяна Бондаренко пише Ратуша.
Сказати про “куленепробивний” імунітет у тих, хто перехворів, а потім щепився, я не можу. Але можна говорити про середньостатистичні захисні властивості, – зауважила медикиня.
Так медикиня прокоментувала дані наукових досліджень, опубліковані в статті в журналі Science під назвою “Гібридний імунітет”. Автори публікації заявили, що у людей, які перенесли коронавірус, розвивається сильна імунна відповідь на вакцини.
У цьому контексті Бондаренко сказала, що дійсно “синергетичний ефект” від захворювання і щеплення може існувати.
Я припускаю, що такі люди можуть мати кращий імунний захист, – додала вона.
Також медикиня наголосила, що через новизну вірусу сьогодні в світі бракує наукових досліджень, які б могли відповісти на головне запитання – скільки часу і на якому рівні зберігаються антитіла проти коронавірусу в тих, хто перехворів, і тих, хто отримав щеплення.
Я думаю, що люди, які перехворіли на дикий вірус, а не вакцинним штамом, мають якісь антитіла. Скільки вони зберігаються і який їхній захисний титр, ми не знаємо. Чи захищають антитіла, що залишилися після хвороби, через рік або два – ми не знаємо. Такої інформації в нас немає. Необхідно більше часу для спеціальних досліджень, – сказала фахівчиня.
Проте Бондаренко запевнила, що в будь-якому випадку щеплення дає додатковий захист від вірусу.
Ми знаємо, що антитіла згодом виводяться. Тому ті, хто перехворів, все одно щеплюються. Коли людина вакцинується, вона отримує додаткові антитіла, – підкреслила вона.