До відома прикарпатців: що таке "брудна бомба" і як від неї врятуватись
Диван на коліщатках в темній вітальні

До відома прикарпатців: що таке “брудна бомба” і як від неї врятуватись

Автор: Світлана Якимчук
26/10/2022 18:52
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що Україна розробила так звану “брудну бомбу” й готова її використати. А як відомо, такі звинувачення України Росією бувають анонсом її дій. Тому важливо знати, як діяти.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Про це повідомляє Правда.іф з посиланням на Dovidka Info.

У відповідь на такі заяви українська сторона наголосила, що цей фейк, який не відповідає дійсності, та запросила моніторингові місії самим у цьому переконатися. Зокрема на заяви Росії відреагував й радник глави Офісу Президента та очільник МЗС України Дмитро Кулеба.

Що таке “брудна бомба”

Спершу варто зрозуміти, що це за вид зброї та чим він так небезпечний. Так, “брудна бомба” не є чисто ядерною зброєю, це суміш вибухівки та радіоактивного матеріалу. Її ще називають “зброєю терористів”, адже вона в першу чергу є інструментом залякування. Інша назва такої бомби – радіологічний розсіювальний пристрій.

Зауважимо, що саме до залякування українців та світу вдається Росія, адже програє на фронті, а тому хоче змусити нас піти на поступки, а світ – послабити підтримку України.

На відміну від чисто ядерної зброї така бомба не може створити ядерний вибух, але може поширити радіоактивне забруднення в порівняно невеликих кількостях на обмежені відстані. А тому зазнати саме радіаційного впливу можуть люди, які опинилися в епіцентрі вибуху. На більших відстанях від епіцентру небезпека радіації є для тих людей, які можуть вдихати пил, їсти забруднену їжу або пити забруднену воду.

Головна небезпека цієї зброї – сам вибух, від якого можуть загинути чи постраждати люди.

Як врятуватися від вибуху

Перш за все – обов’язково реагуйте на сигнали повітряної тривоги. Як тільки лунає сирена – прямуйте в укриття та залишайтесь там до відбою. Пам’ятайте, що радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівлі, тому якщо “брудна бомба” дійсно була застосована – залишайтеся в укритті та слухайте подальші вказівки від органів влади, ДСНС чи поліції. Саме вони повинні сповістити про необхідність йодної профілактики, евакуацію та правила безпеки.

Інформацію від них можна отримати за допомогою:

  • радіо,
  • на їхніх офіційних сторінках сайтів чи соцмереж,
  • в офіційних каналах у месенджерах Viber, Facebook чи Telegram.

Зверніть увагу! В зоні ураження внаслідок вибуху можуть не працювати інтернет та засоби звʼязку, а також може бути пошкоджена електромережа. А тому єдиним засобом звʼязку в надзвичайній ситуації може бути радіоприймач на батарейках.

Після повідомлення про застосування “брудної бомби” надягніть респіратор або ватно-марлеву пов’язку. Якщо їх немає під рукою – прикрийте ніс і рот рушником, хусткою або шарфом. Після цього вимкніть кондиціонери та обігрівачі, заблокуйте всі вікна, двері та вентиляційні отвори в приміщенні та не підходьте до них без потреби. Також подбайте, щоб на декілька днів у вас була питна вода у герметичних місткостях, а їжа була загорнута у плівку та зберігалася у холодильнику чи шафі.