Добрі справи: як франківці допомагають іншим під час пандемії
Диван на коліщатках в темній вітальні

Добрі справи: як франківці допомагають іншим під час пандемії

Автор: Світлана Якимчук
29/03/2020 14:44
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

 COVID-19 змусив прикарпатців в короткий термін згуртуватися в боротьбі проти пандемії.

Перший випадок коронавірусу на Прикарпатті підтвердили 19 березня. Карантин у навчальних закладах, зупинка громадського транспорту тощо. Вже тиждень ми живемо в умовах надзвичайної ситуації.

Проблему з добиранням на роботу медперсоналу на Прикарпатті почали вирішувати волонтери. Водії-добровольці одразу ж взялися підвозити медиків на роботу. Для цього створили групу в Telegram, там водії шукають пасажирів, а медики можуть знайти, хто допоможе добратися на роботу.

Волонтери та “сила” Facebook

Яремчанці – одні із перших, хто розпочав збір грошей, щоб протидіяти поширенню коронавірусу. Ініціаторка – жителька Татарова Наталія Кульчицька. 15-го березня через соцмережі вона оголосила про збір коштів на апарат штучної вентиляції легень для Яремчанської центральної міської лікарні. За декілька днів вдалося зібрати понад 200 тисяч гривень, а станом на вчора сума становить понад 344 тисячі гривень.

Не забарилися й в обласному центрі. Зокрема, франківець Тарас Винник розпочав збір грошей для обласної інфекційної лікарні, щоб закупити необхідні медикаменти та обладнання. Менш ніж за добу вдалося назбирати понад 37 тисяч гривень.

“Мене підтримав мій колега по бізнесу та моя дружина. Ми просили наших друзів, блогерів поширювати інформацію про збір грошей. Люди дуже тепло на все зреагували, допомагають, хто чим може. Платежі приходять від двох-трьох гривень до навіть 10 тисяч”, – сказав Тарас Винник.

18-го березня увечері через соціальні мережі, щоб зібрати гроші на купівлю апаратів ШВЛ, безконтактних термометрів, засобів індивідуального захисту тощо, до франківців звернувся колектив разом з адміністрацією Івано-Франківської міської клінічної лікарні № 1, що на вулиці Матейки. Станом на 13:00 19-го березня було зібрано 30 тисяч гривень.

До слова, міський голова Руслан Марцінків повідомив, що у міській клінічній лікарні № 1 на Матейки позитивний результат підтвердили у чотирьох пацієнтів.

Маски, костюми, апарти ШВЛ

Представники громадської організації “Разом ІФ” роздали на вулицях Івано-Франківська та в чергах до супермаркетів понад три тисячі індивідуальних захисних масок. Акція проходить в межах ініціативи “STOP Коронавірус Івано-Франківськ”.

Прикарпатські волонтери виготовили захисні щитки для медиків. Захисний щиток – це конструкція, яку одягають на голову поверх маски та окулярів. Разом вони складають “класичний набір” для захисту від вірусів, каже виробник щитків, ініціатор челенджу #Підтримай_медиків Олексій Трелевський.

Загалом волонтери виготовили 123 щитки та одразу почали розвозити їх у медзаклади: 35 – “на швидку”, 30 – в обласну інфекційну та 36 – в обласну клінічну лікарні.

Прикарпатці долучаються, хто як може. Багато людей почали шити захисні маски вдома. Над виготовленням засобів захисту почали працювати навіть окремі підприємства. Так, наприклад, у Франківську на учбово-виробничому підприємстві Українського товариства глухих люди з інвалідністю почали виготовляти засоби захисту. Там за день шиють до восьми тисяч медичних масок.

А 27 березня в Івано-Франківську обласну клінічну лікарню 800 хірургічних стерильних халатів, 100 екран-масок, 150 захисних комбінезонів передали прикарпатські газовики. Також, підприємство купило три монітори пацієнта для спостереження та контролю за станом хворого для медзакладу.

Допомога надійшла і від духовенства. Зокрема, віряни Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового в Івано-Франківську замовили апарат штучної вентиляції легень. Про це повідомили 27-го березня на сайті архієпархії. Його планують передати медпрацівникам наступного тижня.

На двох фронтах

Осторонь боротьби з COVID-19 не залишилися й бійці. Зокрема, міська Асоціація учасників АТО в Івано-Франківську вирішила долучитися до допомоги людям під час карантину.

“Сформували чотири мобільні групи, забезпечили їх індивідуальними засобами захисту, щоб вони своєю доброю дією не наражали людей на небезпеку. Потім сформували списки людей. Перш за все – це сім’ї наших побратимів та загиблих. Підготували та поділили продукти, які готували до поїздки на Схід. Активно долучилася до роботи ГО “Спілка волонтерів Прикарпаття”. Так ми робимо свій маленький внесок”, – сказав Василь Андріїв.

Добрі справи: як франківці допомагають іншим під час пандемії

Корпус захисників Революції Гідності ініціював збір-допомогу для медиків Івано-Франківщини. Також волонтери запустили акцію #StopCovid19Frankivsk.

Гроші для медиків волонтери корпусу почали збирати 22 березня. Лише за одну добу вдалося зібрати понад 35 тисяч гривень. Ці гроші вклали у пошиття костюмів спецзахисту. Замовили також респіратори для лікарів.

Станом на 27 березня волонтери зібрали 61 850 гривень. Наразі за ці кошти вже виготовлено 350 костюмів та 250 респіраторів.

Ситий медик

COVID-19 змусив прикарпатців по-новому подивитися на медиків та їхню роботу. Вони працюють, ти #залишайсявдома.

Для того, щоб медпрацівники могли виконувати свою роботу, вони повинні бути ситі, – так вирішила одна із мережевих доставок піци і почала готувати 100 безкоштовних піц щодня для лікарів з Івано-Франківська, Львова та Вінниці. Таке замовлення можуть зробити лише медпрацівники інфекційної лікарні та швидкої допомоги.

“Люди можуть скористатися номером телефону, який вказаний на нашому сайті. З одного номера телефону можна зробити одноразове замовлення. Вони вказують повністю назву медичного закладу, прізвище, ім’я, по-батькові, і ми доставляємо це замовлення. Поки що можна зробити так: одному працівнику – один раз”, – розповіла адміністраторка доставки піци Христина Кварценюк.

Чиновники працюватимуть задарма

Для допомоги в боротьбі з COVID-19 згуртувалися й міські чиновники. Зокрема, наступного місяця міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, його заступники та начальники управлінь працюватимуть без заробітної плати.

Підрахували – після місяця безоплатної роботи Франківськ отримає понад сім мільйонів гривень.

За словами голови Франківська Руслана Марцінківа, цих грошей має вистачити на 10 апаратів штучної вентиляції легень. Заяви на відпустки за власний рахунок вже написали 564 працівники виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. 45 із них – міський голова, його заступники, керівники управлінь. Ще 519 людей безоплатно працюватимуть два тижні. Долучилися також голови приміських сіл.

До слова, свій одноденний заробіток на благодійний рахунок Надвірнянської центральної районної лікарні спрямовують чиновники районної ради.

Підтримка від найменших

Діти, які відвідують “Карітас” в Івано-Франківську, долучилися до акції #Усебудедобре. Поки вони перебувають на карантині та сидять вдома, малюють сонячні малюнки із написом #Усебудедобре.

“Зігріємо теплими малюнкам тих, кому зараз найбільше потрібна підтримка, – медичним працівникам, волонтерам та усім, хто залишається вдома, аби перешкодити поширенню коронавірусу”, – йдеться у дописі на сторінці у Facebook “Карітас Івано-Франківськ”.

Допоможу, чим можу

Також не забули про й найвразливішу категорію населення – безхатьків. Щоб вони не опинилися на межі виживання, спільнота Святого Егідія організувала акцію “Допоможу, чим можу”.

“Ми допомагаємо їжею, спілкуванням. Трапляється, до нас звертаються ті, які потребують ліків, – то ми теж реагуємо. Зараз ми проводимо роздачі не лише, як зазвичай, у середу і п’ятницю, а частіше. Бо всі благодійні їдальні закриті. Шукаємо серед друзів, знайомих тих, які мають бажання допомогти безхатькам”, – розповів член спільноти Іван Харук.

Волонтери дотримуються усіх санітарних вимог під час виготовлення і роздавання їжі безхатькам. Працюють у масках і рукавичках. Закликають зберігати дистанцію у черзі і негайно покидати її після того, як отримали їжу.

А ще розповідають тим, хто потребує про всі санепідемічні норми. Виготовили відповідні пам’ятки, в яких розписано, як дотримуватися вимог під час карантину, і роздають їх безхатькам. Крім того, члени спільноти планують роздати своїм підопічним засоби індивідуального захисту.

Це тільки кілька прикладів того, як спільна біда може об’єднати людей. Усе це прикарпатцям вдалося зробити за тиждень у режимі надзвичайної ситуації, а скільки ще попереду …

Але найважливіше для кожного з нас – залишатися людьми.