-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Догляд за саджанцями барбарису: секрети успішного вирощування та профілактика хвороб

-Реклама-spot_img
spot_img

Барбарис є чагарниковою рослиною і належить до сімейства Барбарисових. Особливої популярності він набув завдяки яскравим квіткам і плодам, різноманітному забарвленню листя. Оскільки ця рослина красива в будь-яку пору року, вона широко використовується для створення живоплотів та бордюрів. Барбарис можна вирощувати і як окрему рослину в саду. Крім того, ця культура є чудовим медоносом, а також використовується в медицині. Саджанці та розсаду барбарису можна замовити з доставкою в інтернет-магазині «Флоріум».

Особливості видів та сортів барбарису

Ця терниста рослина у вигляді вічнозеленого або листопадного куща висотою до 3 метрів налічує близько 450 різновидів. Найпоширенішими є три види барбарисів:

  • звичайний;
  • оттавський;
  • Тунберг.

Кожен із них ділиться на безліч сортів. Будь-який сорт рослини привертає увагу і квітами, листям, і красивими плодами. Квітки жовтого, червоного або оранжевого відтінку, що з’являються на торішніх коротких пагонах, зазвичай зібрані в суцвіття, мають невеликий розмір.

- РЕКЛАМА-

Листя рослини частіше еліптичні, перетинчасті, зубчасті. Однак є сорти (наприклад, барбарис Тунберга) з цілісним листям. Плоди листопадних барбарисів червоні, а вічнозелених — матові темно-сині. Деревина та коріння рослини мають жовтий колір.

Як посадити барбарис правильно?

Насамперед слід визначитися з часом посадки. Якщо йдеться про саджанці або розсаду вічнозеленого барбарису з відкритою кореневою системою, їх краще висаджувати навесні. А ось листопадні сорти чудово приживаються і навесні, і восени. Якщо рослини в контейнерах, їх можна висаджувати і навесні, і восени, і навіть улітку. При посадці барбарису важливо враховувати такі ключові моменти:

  • місце посадки (ця рослина любить сонце і півтінь, добре дренований ґрунт);
  • підготовку ґрунту (перед висадженням саджанців або розсади слід розпушити ґрунт і додати до нього перегній або компост);
  • правильність посадки (її глибина повинна дорівнювати рівню кореневого кому, тобто коренева шийка повинна розташовуватись на рівні ґрунту; відстань між саджанцями залежить від сорту барбарису і бажаної щільності посадки, але в будь-якому випадку вона повинна бути достатньою для росту та розвитку рослин).

Фахівці рекомендують при одиночній посадці висаджувати барбарис на відстані 1,2–2 метри від інших рослин, а при щільній (наприклад, для живоплоту) — по 4 саджанці на погонний метр. Після посадки барбарис вимагає рясного поливу.

Секрети успішного вирощування та догляду за барбарисом

Щоб рослина була здоровою і мала гарний зовнішній вигляд, її слід доглядати, враховуючи такі основні аспекти.

Полив

Поливати треба помірно, але регулярно. Не можна допускати перезволоження, що може призвести до гниття коріння.

Підживлення

Для стимуляції росту та розвитку куща його треба підгодовувати шляхом внесення добрив навесні та восени. Найкраще використовувати їх комплексний варіант, багатий на фосфор, азот і калій.

Догляд за саджанцями барбарису: секрети успішного вирощування та профілактика хвороб

Обрізка

Стимулювати зростання нових пагонів, а також формувати гарну крону допомагає обрізка. Обрізати барбарис треба після того, як він відцвів. Обрізка полягає у видаленні старих, пошкоджених та зів’ялених гілок.

Умови та місце

Ділянку для посадки слід вибирати з урахуванням того, що барбарису необхідна достатня кількість світла і він повинен бути захищений від сильних вітрів. Земля повинна бути добре дренованою, родючою, багатою на органічні речовини у вигляді перегною або компосту.

Хвороби барбарису та їх профілактика

Найчастіше зустрічаються такі хвороби барбарису, як коренева гнилизна, борошниста роса і антракноз. Для їх профілактики важливо:

  • вибирати для посадки здорові саджанці та розсаду;
  • чітко дотримуватися рекомендацій садівників щодо догляду за рослинами (особливо це стосується добрив та поливу);
  • регулярно оглядати рослини на предмет виявлення ознак хвороб (у разі їх наявності слід негайно братися до обробки кущів відповідними препаратами).

Як бачите, жодних особливих секретів для успішного вирощування саджанців барбарису немає. Просто треба їх доглядати відповідно до рекомендацій, проводити профілактичні заходи щодо недопущення виникнення захворювань, а якщо вони з’явилися — негайно обробляти рослини відповідними препаратами.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні