Досі не відомо, чим отруїлися "гурмани"-туристи на Прикарпатті
Диван на коліщатках в темній вітальні

Досі не відомо, чим отруїлися “гурмани”-туристи на Прикарпатті

Автор: Петро Якимчук
29/08/2022 13:05
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
Азов

Сьогодні у Івано-Франківську відбувся брифінг представників Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗУ щодо отруєння туристів у Микуличині, інформує Правда.іф.

Нагадуємо, днями у Микуличині отруїлися семеро туристів з Києва. Їх госпіталізували в інфекційне відділення Яремчанської міської лікарні. Під час санепідобстеження спеціалісти з’ясували, що 25 серпня дев’ятеро киян приїхали на відпочинок в Микуличин та поселилися в приватний котедж “Сімка”.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

До лікарні пацієнти потрапили з харчовою токсикоінфекцією, невисокою температурою і у стані середнього ступеня важкості.

“Зі слів пацієнтів, вони їли шашлик ввечері, залишки шашлику зранку. А також яєчню, сир, бринзу, вареники з кролика і з чорницями, бануш, оселедець серед літа, деруни, три види тортів. Такий набір продуктів в спеку… наслідки могли бути всякі. Вони не мали чеків, які підтверджують, де саме купували продукти. Їх обстежили на ковід, провели додаткові аналізи. Сезон гострих кишкових інфекцій не лише влітку, але й восени. Треба думати, де купуєте, що саме купуєте, як готуєте і як зберігаєте”, – наголошує заступник генерального директора з питань дослідження біологічних факторів Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗУ Тетяна Джус.

Тетяна Джус

Епідрозслідування триває. Результати дослідження будуть відомі не раніше середи. Пацієнти з лікарні виписалися і повернулися до Києва.

Спеціалісти Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області нагадують, що для профілактики інфекційних захворювань та харчових отруєнь необхідно:

  • не вживати їжу і напої при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності;
  • зберігати харчі тільки у спосіб, зазначений на пакуванні, та у встановлений термін;
  • не купувати харчі на стихійних ринках або з рук у людей;
  • не готувати страви із запасом;
  • приготовані страви бажано вживати відразу, а у разі повторного споживання, вони мають проходити вторинну термічну обробку;
  • зберігання приготовленої страви без холоду не повинно перевищувати 2 години;
  • не брати у дорогу харчі, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання).