Максим Веприк до повномасштабного вторгнення працював журналістом на франківському каналі “402 “та у перші дні війни пішов добровольцем захищати Україну. Служив на Донбасі: Бахмут, Новий Донбас, Лисичанський НПЗ і Яковлівка. Далі отримав серйозне поранення та втратив дві ноги і домінантну, ліву руку. Зараз він проходить реабілітацію і готується до протезування, але вже встиг зіткнутись із нерозумінням людей навколо.
Про це та інше Максим Веприк розповів в інтерв’ю “Радіо Свобода”, пише “Галка” з посиланням на сторінку Роксолани Бичай, журналістки, яка поспілкувалась із захисником.
Максим розповідає, як йому було важко ментально пережити втрату кінцівок, та те як його дівчина Наталя завжди була поруч з ним, підтримувала та допомагала.
“Увесь цей час вона була зі мною і все помагала. І саме вона мені допомогла ментально не зруйнуватись. Це був жах. Я жартував звісно, але були моменти коли просто мене зі середини рвало. Я не міг нічого зі собою робити. От сидиш, про щось задумався нормальне, і потім розумієш “всьо, чоловіче, забудь”. І тоді всьо, починаєш просто ментально “ревіти як мала дитина”. І ти не можеш зупинитись. Прийняти емоційно себе і всю ситуацію було дуже важко. Усвідомити те, що всьо чоловіче привикай. Тепер в тебе буде життя по-новому”, – розповів Максим.
Також захисник поділився тим, як тепер його сприймають перехожі на вулиці та як би хотів, щоб суспільство реагувало на військових, які повернулися з війни.
“Є люди, які йдуть тако, відвернулися, ніби тебе не бачать. Є люди, які дивляться на тебе як на “побите цуценя”. Є люди, які просто підходять і тобі сують гроші. Я розумію, що люди стараються цим виразити свою допомогу…
Ми є такі самі люди, як ви. Це я зараз, я жартома придумав такий термін комплектні і некомплектні. От ти комплектна, я некомплектний.
Так, ми пішли воювати, ми втратили на війні своє здоров’я. Достатньо підійти. Дякую”, – розповідає Максим Веприк.
Як раніше писали ЗМІ, 3 березня 2023 року під час робочої поїздки до Львівської області президент Володимир Зеленський відвідав один із госпіталів, де лікуються поранені українські захисники, які воювали й на Бахмутському напрямку.
Тоді президент вручив військовослужбовцям державні нагороди. Зокрема, він відзначив орденом “За Мужність” III ступеня Максима Веприка – захисника, який до повномасштабного вторгнення працював журналістом на франківському каналі 402.