-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Доїзд, черги й документи: як з Франківська дістатися до кордону та вдало його перетнути

-Реклама-spot_img
spot_img
Станом на 9 березня Прикарпаття прийняло понад 38000 українців, які змушені були покинути свої домівки через війну.

Багато хто залишається у місті чи області, але є й ті, хто перепочивши, рушає в бік Європи. Наразі офіційно зареєструвалися лише 15 000 осіб. Репортер розповідає, як дістатися до кордону та вдало його перетнути.

Прямих поїздів з Франківська до кордону немає.

Укрзалізниця рекомендує перетинати держкордон через найменш завантажені міжнародні пункти пропуску – Ягодин, Ізов та Чоп, потяги до яких курсують зі Львова. Окрім того, як повідомляє Укрзалізниця, до всіх КПП від вокзалів організовані безкоштовні трансфери. З Ужгорода – на пішохідні переходи Малий Березний та Малі Сельменці, які не критично завантажені, а також УПП Ужгород. З Мукачева – на пішохідні переходи Дзвінкове, Косино, Лужанка, Вилок. З залізничної станції Чоп щотри години ходять регулярні поїзди Чоп-Захонь, що в Угорщині. Поїзди безкоштовні.

Після перетину польського кордону українці можуть безкоштовно подорожувати ІІ класом потягами PKP Intercity категорій економ TLK та IC на території Польщі, включаючи пересадки на наступні внутрішні сполучення перевізника зазначених категорій. Перед поїздкою пасажири повинні отримати безкоштовний квиток у касі або у кондуктора.

- РЕКЛАМА-
Доїзд, черги й документи: як з Франківська дістатися до кордону та вдало його перетнути

Можливість безкоштовно подорожувати у міжміських поїздах надають й інші країни, тож перш як придбати квиток, варто цікавитися про можливості безкоштовного проїзду.

Якщо їхати лише до кордону автобусом чи автівкою, то потім в черзі доведеться стояти за будь-якої погоди.

Тож треба одразу вирішити, чи ви готові до цього. Як ні, обирайте автобус, який перевезе через кордон. За одне місце до кордону доведеться викласти від 500 до 1 500 грн.

Рейсові автобуси з Франківська виїжджають з АС-2, що в Пасічній. Детальну інформацію в довідці отримати складно – там або зайнято, або ніхто не відповідає.

Час від часу інформація про приватних перевізників, які довезуть до кордону, з’являється й у франківських Facebook-групах, і в прикордонних. Наприклад, групи Кордон-Трансфер PL/UA. Інформація для біженців з УкраїниPOLSKA-UKRAINA tranzyt/ПОЛЬЩА-УКРАЇНА транзит, Кордон онлайн Закарпаття.

Знайти тих, хто допоможе доїхати до кордону, можна на ресурсі BlaBlaCar або заповнивши заявку на сайті UkraineNow.

Також для пошуку водіїв до кордону радять користуватися телеграм-каналами та Viber групами як «Відвезу-довезу з і до кордону». Там можна знайти водіїв, які готові довезти лише за вартість пального.

Перевірити завантаженість пунктів пропуску можна на інтерактивній карті на сайті Державної прикордонної служби України.
Доїзд, черги й документи: як з Франківська дістатися до кордону та вдало його перетнути

Також щокілька годин актуальну інформацію про кількість людей, автівок та автобусів перед пунктами пропуску на виїзд з України публікує у Facebook «Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон».

“Для перетину кордону до ЄС обирайте також пункти пропуску на кордонах з Угорщиною, Словаччиною, Румунією, а також з Республікою Молдова. Наразі пункти пропуску з цими країнами майже порожні або завантажені мінімально”, – повідомляють прикордонники.

Наприклад, із залізничного вокзалу міста до КПП «Порубне» автобус безкоштовно з 9:00 до 19:00 возитиме громадян до румунського кордону. На лобовому склі автобуса – наліпка з гербом Чернівців та написом «Спецперевезення». Про це повідомив міський голова Чернівців Роман Клічук.

Доїзд, черги й документи: як з Франківська дістатися до кордону та вдало його перетнути
Аби перетнути кордон, достатньо мати паспорт громадянина України, для дітей – свідоцтво про народження.

Якщо немає жодних документів, що посвідчують особу, рішення про пропуск через кордон прийматиме прикордонник. 

Як повідомили в Управлінні державної міграційної служби в Івано-Франківській області, у Франківську можна продовжити дію протермінованого закордонного паспорта чи вклеїти фото дитини у закордонний паспорт матері. Обіцяють, що все роблять в межах одного дня, – чекати довго не потрібно. 

Щоб вклеїти фото дитини віком до 18 років, потрібно принести закордонний паспорт і паспорт громадянина України, свідоцтво про народження дитини, 2 фотографії дитини розміром 3,5 на 4,5.

Крім того, у міграційній службі продовжують вклеювати фото в український паспорт, якщо вам виповнилося 25 чи 45 років.

Нові українські чи закордонні паспорти наразі не виготовляють. 

Усі територіальні підрозділи міграційної служби Івано-Франківської області працюють щодня й без обідньої перерви. Приймають мешканців з будь-якого регіону України.

На період дії воєнного стану чоловікам віком від 18 до 60 років виїзд за межі України обмежено.

Виключення можуть стосуватися тих, хто має посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік або висновок військово-лікарської комісії про непридатність. 

Крім того, обмеження не стосуються осіб, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або на утриманні яких є дитина з інвалідністю. 

А також тих, хто є усиновителем, опікуном, або чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час АТО.

Доїзд, черги й документи: як з Франківська дістатися до кордону та вдало його перетнути
Зорієнтуватися при виїзді за кордон допоможе телеграм-платформа «Добрі Сусіди», яка публікує перевірену інформацію про супровід на кордоні, поселення та юридичні питання.

Оскільки прикордонні країни нині отримали великий наплив біженців, українцям рекомендують їхати далі. Карта з доступними тимчасовими прихистками за посиланням – https://www.shelter4ua.com/. Також усю детальну інформацію про допомогу, житло, транспорт, медичні та юридичні питання в країнах, які приймають біженців з України є на ресурсі Uahelpinfo.

Не варто забувати, що навіть в час війни повсюди чатують люди, готові нажитися на вашій біді. Обережно обирайте попутників, шукайте для допомоги лише офіційні волонтерські організації та не погоджуйтеся на підозрілі пропозиції роботи. У жодному разі не віддавайте нікому документи, аби не потрапити в рабство

Також тим, хто виїжджає до Польщі, радять не везти гривні готівкою. Краще на місці розраховуватися гривневою карткою.

Євро чи долари готівкою теж радять в жодному разі не міняти на кордоні в Польщі та в прикордонних з Україною зонах через невигідний для біженців курс в обмінниках. Якщо вкрай необхідна готівка, поміняйте мінімальну суму. Ймовірно, схожа ситуація і на кордонах з іншими країнами.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні