Дрони, міст, дороги: найбільші закупівлі Івано-Франківська у 2024 році
Диван на коліщатках в темній вітальні

Дрони, міст, дороги: найбільші закупівлі Івано-Франківська у 2024 році

Автор: Олег Мамчур
18/12/2024 22:10
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Ще один воєнний рік невпинно закінчується, час підбивати підсумки, зокрема й фінансові. Основні витрати з бюджету очікувано знову були саме на ЗСУ. Та поряд із тим проводили закупівлі на капітальні ремонти, виділяли гроші й на інші потреби.

Репортер підрахував, якими були найбільші закупівлі цього року.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Міст досі будують

Найбільша закупівля року від Управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради – будівництво славнозвісного моста через Бистрицю Солотвинську в районі Хіміків-Надрічна, ІІІ черга, коригування. 

Тендер провели 31 січня 2024 року. У торгах взяли участь четверо, перемогло ТОВ «Мостобудівельний загін №112». Переможець зобов’язався зробити все за 267 млн грн.

ТОВ «Мостобудівельний загін №112» – це будівельна компанія, зареєстрована у Броварах. Керівником є киянин Сергій Порожнюк.

На другому місці – друга черга будівництва того ж мосту та розв’язки на вулиці Хіміків, від ділянки ліцею № 24 до річки. Тендер провели 5 лютого. У торгах взяли участь двоє учасників, перемогла фірма ТОВ ПБС. Вона виконає ці роботи за 54,9 млн грн. Ця компанія давно відома на Прикарпатті своїм зв’язком з Ігорем Коломойським. Зараз її директором є Олексій Пастернак, учасник ТОВ «Вест Хілл», співзасновником якої є курорт «Буковель». ТОВ ПБС є частим переможцем торгів на Івано-Франківщині та найбільшим отримувачем коштів від Служби відновлення та розвитку інфраструктури.

На третьому місці – капремонт вулиці Хіміків – від Целевича до Просвіти. Цей тендер відбувся 18 жовтня. Учасник був один – ТОВ «Автомагістраль-ІФ». Компанія взялася провести ремонт за майже 27,81 млн грн.

ТОВ «Автомагістраль-ІФ» зареєстрована у Надвірній, керівник – Роман Федоняк.

Інші закупівлі оперували меншими сумами. Зокрема, це будівництво зовнішніх мереж водопостачання та каналізації до житлових приміщень для ВПО на вулиці Ребета. Роботи виконає ПП «Фірма «Діко» за понад 3 732 000 грн.

Майже 3 млн грн коштуватимуть послуги з благоустрою вулиці Січових Стрільців у селі Підпечери, благоустрій вулиці Січових Стрільців у селі Радча та благоустрій вулиці Горохолинської у Франківську. Усі роботи виконає «Івано-Франківськавтодор».

Дорожня розмітка та коляда

Найдорожчі роботи від Івано-Франківського департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою цьогоріч полягали у поточному ремонті вулиці Дем’янів Лаз у Франківську. Тендер провели 31 липня, переможцем став «Івано-Франківськавтодор». Компанія погодилась провести роботи за 2,22 млн грн – на понад 60 тис грн менше, ніж було заявлено в очікуваній вартості.

Наступний у черзі найдорожчих закупівель від комунального департаменту – поточний ремонт міської поліклініки № 4 на вулиці Вовчинецькій. Тут знову переможцем став «Івано-Франківськавтодор». Роботи коштуватимуть майже 1 383 700 грн.

Інші недешеві роботи від департаменту полягали у нанесенні дорожньої розмітки. Зокрема, за понад 1 299 000 грн нанести розмітку зобов’язалось львівське ТОВ «Трафік Менеджмент Груп».

Департамент культури Івано-Франківська цього року провів дуже мало торгів. Найдорожчий – зовсім недавно, 23 листопада. Йдеться про щорічний фестиваль «Коляда на Майзлях», який відбудеться у Франківську з 26 по 29 грудня. Послуги з організації та проведення коштуватимуть 380 500 грн, переможцем у тендері є ФОП Галаса Іван Омелянович.

Фото з “Коляди на Майзлях” у 2023 році

Щодо закупівель від департаменту освіти і науки, тут теж було негусто. В основному купували продукти для шкільних їдалень та електроенергію. Найбільша закупівля – пластикові транспортні картки для школярів. Це коштувало міському бюджету 600 600 грн. Виконавець – ДП Поліграфічний комбінат «Зоря».

«Мавіки» завжди потрібні

Основна вимога нашого часу – фінансування армії. Попри втрату військового ПДФО, з Івано-Франківського міського бюджету на ЗСУ цьогоріч виділили 606 млн грн, за словами міського голови Руслана Марцінківа.

Найбільші дві закупівлі – на 16 500 000 кожна – виконавчий комітет Івано-Франківська провів на купівлю дронів. Їх оголосили 22 січня та 22 лютого. Купували у ТОВ «Мрія Дрон Технолоджі».

Інші тендери були на менші суми. Так, 20 березня Івано-Франківський департамент ресурсного забезпечення та управління майном провів тендер на купівлю 10 квадрокоптерів DJI Mavic 3Т Thermal. Перемогло ТОВ «Груп Інтрейд» з ціною 1 899 500 (по 189 950 за один), що не перевищує ринкову вартість апарату.

А 25 березня департамент провів ще один тендер на ту ж саму кількість «мавіків». Тут переможцем стало ТОВ «Уютспецбуд», яке зголосилося поставити 10 дронів за 1 888 000 грн.

Крім «мавіків», Івано-Франківськ провів багато закупівель на купівлю fpv-дронів та квадрокоптерів з камерою нічного бачення.

На 2025 рік у бюджет Івано-Франківська планують закласти 450 млн грн на потреби ЗСУ. У першу чергу, за словами Руслана Марцінківа, мають купувати «мавіки», адже саме у них зараз є найбільша потреба на фронті.