Актуально зараз

-Реклама-spot_img

ДТЕК можуть оштрафувати за зловживання монополією у Бурштинському енергоострові

-Реклама-spot_img
spot_img

Антимонопольний комітет завершив стадію збору і аналізу доказів у справі щодо зловживань АТ «ДТЕК Західенерго» та ТОВ «Д. Трейдінг» в Зоні «Бурштинського енергоострова». Компаніям-відповідачам надіслано подання про попередні висновки – юридичний документ, який описує зібрані докази та дає можливість фігурантам справи підготуватися до засідання Комітету, де питання буде розглядатися, інформує пресслужба АМКУ.

Розслідування АМКУ розпочалося у жовтні минулого року. У АМКУ запевняють, що група «ДТЕК» у складі АТ «ДТЕК Західенерго» та ТОВ «Д. Трейдінг» у липні – жовтні 2019 року займала монопольне (домінуюче) становище на регіональному ринку комерційного продажу електричної енергії та балансування в години як мінімального, так і максимального навантаження в торговій зоні острова «Бурштинської ТЕС».

З кінця липня 2019 року «ДТЕК Західенерго» зменшував обсяги пропонованої електроенергії в години мінімального навантаження, що призводило до зростання обсягів продажу на балансуючому ринку за більш високими для споживачів цінами.

- Advertisement -

У липні-жовтні 2019 року «ДТЕК Західенерго» встановлював на ринку «на добу наперед» в години максимального навантаження завищені та економічно необґрунтовані ціни на продаж електричної енергії.

«Такі дії відповідача у справі були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку, отже, кваліфікуються Антимонопольним комітетом як зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

Додамо, що конкуренцію ПАТ «ДТЕК Західенерго» могла б скласти електроенергія з сусідніх європейських країн, перш за все Словаччини, де в досліджуваний період вона була значно дешевшою. Однак ТОВ «Д. Трейдінг», яке входить до тієї ж групи «ДТЕК», викуповувало більшу частину пропускної спроможності напрямку Словаччина-Україна, що обмежувало імпорт. Тобто, «ДТЕК Західенерго» міг диктувати свої умови всьому ринку.

Нагадаємо, що «Бурштинський енергоостів» – це особлива зона на Заході України в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Історично склалося, що ця територія об’єднана з європейськими енергосистемами, але від’єднана від «материкової» України», – йдеться в повідомленні АМКУ.

«ДТЕК Західенерго» і «Д. Трейдінг» мають місяць на формування своєї позиції захисту.

Потім Комітет призначить засідання, на якому справу буде розглянуто за участі відповідачів.

В разі прийняття Комітетом рішення, яке підтвердить порушення законодавства, на порушників буде накладено штраф у розмірі до 10% доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік.

Після оприлюднення цього повідомлення у ДТЕК заявили, що  не отримували попередні висновки розслідування АМКУ та вважають публікацію результатів із звинуваченнями на адресу компаній «ДТЕК Західенерго» та «Д.Трейдінг» частиною цілеспрямованої замовної кампанії проти ДТЕК та адміністративним тиском на приватний бізнес.

«Компанія вважає озвучені АМКУ попередні висновки про монопольне (домінуюче) становище ДТЕК на «регіональному ринку комерційного продажу електричної енергії та балансування в години як мінімального, так і максимального навантаження» в торговій зоні острова «Бурштинської ТЕС» необґрунтованими та безпідставними з наступних причин:

1)      Такого ринку не існує в жодному нормативному або законодавчому акті України.

2)      ДТЕК працює  в торговій зоні острова «Острову Бурштинської ТЕС» ринку електричної енергії України в умовах значної конкуренції зі сторони інших учасників ринку, значного адміністративного цінового регулювання з боку НКРЕКП, але в межах норм та правил, визначених чинним законодавством.

3)      Реалізація всього обсягу електричної енергії здійснюється компанією виключно за Правилами визначеними НКРЕКП та погодженими Антимонопольним комітетом України.

4)      Будь-яких рішень НКРЕКП щодо порушення компаніями чинних Правил або ліцензійних умов діяльності не приймалося.

5)      Жодна з компаній не отримала попередні висновки, тому повідомлення АМКУ, на нашу думку, до прийняття офіційного рішення більш схоже на публічний адміністративний тиск на вітчизняного виробника електричної енергії.

ДТЕК звертає увагу, що відповідно до практики конкурентного законодавства ЄС, яке є обов’язковим для застосування українськими державними органами у подібних розслідуваннях, перш за все слід всебічно та повному обсязі дослідити умови роботи ринку та регуляторного середовища на рахунок існування адміністративних обмежень, які спричиняють спотворення конкуренції», – йдеться в повідомленні.

У компанії запевняють, що ДТЕК всіляко сприяв та надавав вичерпні та обґрунтовані відповіді на запити АМКУ, які надходили в період збору інформації щодо цієї справи, та обіцяють відстоювати свої інтереси та репутацію у визначений законом спосіб.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні