У Івано-Франківську уже вкотре провели операцію заміни клапана серця з мінімальним розрізом грудної клітки. В області її роблять тільки серцево-судинні хірурги клініки “Сімедгруп” Андрій Судус та Іван Будзан.
За словами Андрія Володимировича, дана операція для хірурга є складнішою у виконанні від стандартної, проте менш травматичною для пацієнта. Грудну клітку не розрізають повністю, а роблять лише міні-розріз.
“Менші розрізи більш комфортні для пацієнта зі сторони косметичного ефекту та в плані швидкого реабілітаційного періоду. Якщо при звичайній операції процес відновлення триває півтора або два місяці, то при такій – лише два- три тижні”, – зазначив хірург.
Іван Будзан розповів, що першу операцію у Франківську провели на початку 2019 року. Останню зробили перед Великоднем – оперували 70-річного жителя Лисця, Богдана Демковича.
Чоловік звернувся до лікарів з загальною слабкістю, шумом в вухах, пришвидшеним серцебиттям та вираженою задишкою, що виникала при мінімальних фізичних навантаженнях. Діагноз виявився невтішний – серцевий клапан уже відслужив своє. Тому довелось лягати на стіл до хірургів. Пан Богдан зазначив, що після операції всі симптоми зникли.
На фото Богдан Демкович (п’ять днів після операції)
“Покращення відчув одразу як відійшов від наркозу, а на другий день я уже зміг спокійно вставати з ліжка і ходити без проблем”, – поділився пацієнт.
Закордоном такі операції не рідкість. В Україні їх теж проводять, а от на Прикарпатті цю тенденцію поки перейняли тільки кардіохірурги КЛДЦ “Сімедгруп”. Зараз медичний центр, що надає кардіологічну та кардіохірургічну допомогу в області, закуповує додаткові дороговартісні інструменти, щоб оперувати з міні-доступу більшу кількість хворих.
В цілому світі тенденція розвитку хірургії, зокрема кардіохірургії, полягає в покращенні психологічного комфорту пацієнта, усуненні больового синдрому, в зменшенні об’єму вживання ліків в післяопераційному періоді, скороченні перебування хворого на стаціонарному лікуванні. Фактично мініінвазивна кардіохірургія вирішує багато аспектів в наданні хірургічної допомоги людям.