В Івано-Франківську оголосили тендер на 120 тисяч гривень, щоб реставрувати двері старовинного будинку. Авторка ініціативи “Івано-Франківськ, який треба берегти” Марія Козакевич розповіла Суспільному, що ціна реставраційних робіт її дивує.
Відомості про умови тендеру на реставрацію дверей на Грушевського, 9 є на сайті Рrozorro.
Тендер оголосило Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради.
У додатку №1 до тендерної документації зазначено, що пропозиція полягає в наступному: “Реставрація вхідних дверей будинку № 9 на вул. Грушевського у м. Івано-Франківську” (ДК 021:2015: 45453000-7 – Капітальний ремонт і реставрація)”.
Міська рада готова вкласти в проєкт 120 тисяч гривень з міського бюджету.
Марія Козакевич здивована такою ціною реставраційних робіт. Каже, вони не можуть коштувати 120 тисяч:
“120 тисяч – це двоє дверей причому доволі складних: і з гратками металевими, і з вітражами. Або троє – простіших. Якщо автрійські, високі, великі двері, вітраж, ковка, – то зрозуміло, що вони можуть коштувати 50-60 тисяч. А там – просто дерев’яні двері”.
Натоміть заступник директора Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради Артур Прокіпчук вважає, що ціна реставраційних робіт дверей на Грушевського, 9 цілком прийнятна:
“Там сума вище середньої, бо хочуть використати скло кращої якості. Бо там зверху вітражі. Крім того їх відновлюватимуть”.
За його словами, спеціаліст, який відовлював двері в їдальні медакадемії, порекомендував скло, яке буде “на клас” дорожче. Тому в кошторис робіт заклали суму, якої б мало вистачити на реставрацію дверей та тамбурів, заміну непридатних частин дверних коробок, заміни порогу. Крім того, планують відтворити декоративне художнє різьблення, яке на сьогодні втрачене.
Але це не остаточна ціна реставрації. Тендер можу виграти підрядник, який виконає роботи за меншу ціну. Тоді, каже Артур Прокіпчук, залишок суми залишиться у бюджеті міста.
Марія Козакевич здивована не лише ціною реставраційних робіт дверей на Грушевського, 9, а сам факт оголошення такого тендеру, адже на сьогодні міська рада має борг за реставраційні роботи, які вже давно виконані.
“Вони винні нам 130 тисяч гривень за двоє дверей на вулиці Леся Курбаса. Але, якщо пам’ятаєте, там ковані гратки, два розкішних вітражі з квітами. Там зрозуміло, на що ті гроші пішли. Вони встановлені в серпні минулого року. 24-го серпня, на День Незалежності ми їх встановили. Марцінків прийшов, пофотографувався. Випустили газету і кадендар з тим будинком і з тими дверима. Рік минув, а грошей немає”, – розповідає Марія Козакевич.
Крім цієї суми, місто заборгувало оплату дверей на Грюнвальдській, 2. Авторка ініціативи “Івано-Франківськ, який треба берегти” говорить: “Там двері також відреставровані. І ми їх не ставимо, бо розуміємо: якщо ми їх встановимо, грошей чекати будемо довго. Поки двері ще в нас – ми можемо ще щось говорити. А коли ми їх встановимо, то вони (міська рада – ред.) забудуть. Я не розумію, чому вони оголошують тендер, якщо вони тільки нам винні 130 тисяч і 40 тисяч за реставрацію?”.