-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Дві прикарпатки змагатимуться за титул “Міс особлива мама України 2021”

-Реклама-spot_img
spot_img

Третього травня стартує всеукраїнський онлайн-конкурс серед мам, які виховують діток з особливими потребами. Цього року участь беруть 56 жінок.

Учасниця конкурсу зі селища Верховина Оксана Могорук минулого року отримала титул “Міс чарівність”, пише Суспільне Карпати.

“Ми всі були дружні, одна одну підтримували, тому я би пожаліла, якби ще раз не пішла на цей конкурс. Викладалася на повну, дуже переживала. Надіялася на якусь перемогу, але не думала, що буду “Міс чарівність”. Це для мене було надзвичайно… Була щаслива”.

Донечка Наталочка Оксани Могорук має діагноз ДЦП, підгрупа А (важкої форми), не сидить і не ходить. У повсякденному житті, каже жінка, дуже важко: “Дитина стала важка, важко носити, піднімати. На прогулянки далеко не ходимо. У нас село (місто може інакше), в селі кожен звертає увагу, ще й повертається, пальцями показують. Але на це увагу не звертаю – знаю, що вона у мене найкраща. Ми її дуже любимо. Змирилися, так має бути”.

- РЕКЛАМА-

Цього року Оксана вдруге бере участь у конкурсі “Міс особлива мама України 2021”. Натомість Галина Михайлюк зі села Балинці Коломийського району змагатиметься вперше. Говорить, що побачила тогорішній конкурс на Facebook-сторінці БО “Подаруй усмішку_UA”:

“Я побачила, як дівчата змінилися, стали розкутішими, веселими, активними, побачила, як у них світяться очі. Мені дуже сподобалося, і я вирішила взяти участь в цьому році”.

У Галини дитина теж з особливими потребами: діагноз у восьмирічного Макара – ДЦП, подвійна геміплегія. Навчання у хлопчика інклюзивне, цього року пішов до школи, а минулого – навчався вдома на індивідуальному, розповідає жінка:

“Ходимо до школи, сиджу з ним на уроках, має ще свою асистентку-вчительку. Я побачила, що так краще – він спілкується з дітьми. Сам поки що не ходить, я йому помагаю”.

Учасниці конкурсу “Міс особлива мама України 2021” встигли стати “однією родиною”.

“У суспільстві цих матусь хочуть бачити завжди змученими, неохайними, без макіяжу, – говорить організаторка конкурсу, засновниця БО “Подаруй усмішку _UA” в Італії Оксана Трапані-Гаденко. – Робимо конкурс, вони з гарним манікюром, макіяжем, а нам сиплять звинувачення: яка у вас біда, якщо ви такі красиві… Це була вершина айсберга для мене… Бо я знаю, що наші матусі красиві, берегині своїх українських традицій. Вони не повинні закопати своє жіноче Я. Вони повинні показати і Україні, і світові, що українська матуся, яка виховує особливу дитину, є красива, талановита, розумниця. Ми хочемо це донести до нашого суспільства”.

Попереду учасниць конкурсу чекають шість завдань. На виконання кожного матусям дається тиждень. Учасниці презентують себе у кулінарних і танцювальних напрямках, також продемонструють вміння читати поезії Лесі Українки. Окрім того, представлять свої фото та відео у вишиванках і розкажуть про свої українські традиції.

Усе відбуватиметься в онлайн-форматі – треба буде вислати фото і відео для журі конкурсу. Онлайн-формат, кажуть організатори, обрали невипадково, бо часто мамам, у яких діти з особливими потребами, важко поїхати в інше місто, навіть, якщо є велика потреба, не те щоб на конкурс. А в онлайні викласти відео чи фото упродовж тижня цілком реально.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні