-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Двоє франківців – лауреати літературного конкурсу імені Воляників-Швабінських в Америці

-Реклама-spot_img
spot_img

Двоє франківських науковців стали лауреатами премії щорічного Літературно-наукового конкурсу Фундація Українського Вільного Університету імені Воляників-Швабінських (Нью-Йорк, США).

Йдеться про професора кафедри політології ПНУ Івана Монолатія та доцента кафедри українознавства та філософії франківського медуніверситету Ігоря Любчика, пише Репортер.

Конкурс має на меті відзначення кращих наукових праць з українознавчої тематики та літературних творів різних жанрів, написаних українською або англійською мовою.

- РЕКЛАМА-

Іван Монолатій – академік Академії наук вищої школи України, дійсний член Наукового Товариства імені Тараса Шевченка, відомий український історик, пише пресслжба ПНУ.

За умовами конкурсу оцінювалися твори, які вперше з’явилися друком у 2020 році (не перевидання). Професора Івана Монолатія, зокрема, відзначили премією за свою книжку «Переможене горе. Мнемонічні фігури (без)державної літератури».

“У книжці автор висвітлив «мнемонічні фігури» — літературні образи, крізь призму яких українські письменники 1930–1980-х років — і з радянської України, і з діаспори — описували український досвід історії ХХ століття. Книжка має одинадцять розділів, у яких представлено одинадцять пар «мнемонічних фігур» української літератури, обраних за тематикою і часом написання прозових творів”, – інформують у пресслужбі університету.

Двоє франківців - лауреати літературного конкурсу імені Воляників-Швабінських в Америці

Ігор Любчик – доктор історичних наук, доцент кафедри українознавства і філософії Івано-Франківського національного медичного університету. Премію йому присудили за книгу «Лемківські долі: трагізм і пам’ять поколінь». Це монографія про український етнопростір, який не був загублений і забутий його автохтонами – лемками, інформує пресслужба медуніверситету.

“Автор наголошує на потребі постійно пам’ятати і нагадувати про це не тільки українцям, але і полякам і словакам. Книга має багато унікальних ілюстрацій лемківських родин та копій важливих документів. Вони підтверджують, що незважаючи на те, що лемки були розділені державно-політичним кордоном, їх завжди об’єднувала ідея української державності”, – зазначає пресслужба.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні