Двоє франківських науковців стали лауреатами премії щорічного Літературно-наукового конкурсу Фундація Українського Вільного Університету імені Воляників-Швабінських (Нью-Йорк, США).
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Йдеться про професора кафедри політології ПНУ Івана Монолатія та доцента кафедри українознавства та філософії франківського медуніверситету Ігоря Любчика, пише Репортер.
Конкурс має на меті відзначення кращих наукових праць з українознавчої тематики та літературних творів різних жанрів, написаних українською або англійською мовою.
Іван Монолатій – академік Академії наук вищої школи України, дійсний член Наукового Товариства імені Тараса Шевченка, відомий український історик, пише пресслжба ПНУ.
За умовами конкурсу оцінювалися твори, які вперше з’явилися друком у 2020 році (не перевидання). Професора Івана Монолатія, зокрема, відзначили премією за свою книжку «Переможене горе. Мнемонічні фігури (без)державної літератури».
“У книжці автор висвітлив «мнемонічні фігури» — літературні образи, крізь призму яких українські письменники 1930–1980-х років — і з радянської України, і з діаспори — описували український досвід історії ХХ століття. Книжка має одинадцять розділів, у яких представлено одинадцять пар «мнемонічних фігур» української літератури, обраних за тематикою і часом написання прозових творів”, – інформують у пресслужбі університету.

Ігор Любчик – доктор історичних наук, доцент кафедри українознавства і філософії Івано-Франківського національного медичного університету. Премію йому присудили за книгу «Лемківські долі: трагізм і пам’ять поколінь». Це монографія про український етнопростір, який не був загублений і забутий його автохтонами – лемками, інформує пресслужба медуніверситету.
“Автор наголошує на потребі постійно пам’ятати і нагадувати про це не тільки українцям, але і полякам і словакам. Книга має багато унікальних ілюстрацій лемківських родин та копій важливих документів. Вони підтверджують, що незважаючи на те, що лемки були розділені державно-політичним кордоном, їх завжди об’єднувала ідея української державності”, – зазначає пресслужба.