-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Дитсадки в Україні можуть стати новим осередком COVID-19: у чому головна небезпека і як уберегти малюків

-Реклама-spot_img
spot_img

В Україні садки ризикують стати новим осередком поширення коронавірусу. Діти часто переносять захворюваність COVID-19 безсимптомно, але можуть заражати інших. А тривале перебування в закритому приміщенні й тісний контакт із вихователями загрожує закінчитися черговим спалахом.

Інфекціоністи розповіли OBOZREVATEL, як не допустити найгіршого сценарію та зберегти здоров’я.

Що відбувається в садках

Вихователька одного зі столичних дитсадків Тетяна розповіла OBOZREVATEL про проблеми, з якими співробітники зіткнулися в перший день роботи. За її словами, поки дітей у групах небагато, тобто батьки зараз не поспішають їх відводити, та беруть кілька днів паузи, щоб ситуація налагодилася.

- РЕКЛАМА-

Із головного Тетяна зазначає, що найважче донести до дітей важливість соціальної дистанції, і, звичайно, повністю обійтися без контактів між малюками неможливо.У садках складно дотримуватися дистанції між дітьми

У садках складно дотримуватися дистанції між дітьми

“Дистанцію тримати дуже непросто, діти не розуміють, чому вони не можуть грати разом, як раніше. У нас у групі є “особливі” діти – з ними найбільш складно, вони потребують тактильного контакту. Заняття побудовані так, що вихователь має бути в контакті з дитиною. Найбільш незрозуміле те, що вони перебувають у зоні ризику і їм дозволено відвідування дошкільних установ”, – розповідає вихователька.

Звичайно, перед початком робочого дня і працівники, і діти проходять медогляд і температурний скринінг. Адміністрація дитсадка намагається мінімізувати всі можливі ризики потрапляння вірусу в колектив, але проблеми все одно є.

“Зараз у садок батьки ведуть дітей, навіть якщо їм не потрібно на роботу. У деяких областях України ввели вимогу для приймання дітей – довідка про те, що вони вийшли на роботу. Хотілося б, щоб і в Києві було щось подібне. Якщо є можливість, краще залишити їх вдома, щоб не допустити поширення вірусу. Ми з радістю працюємо з дітками, але турбуємося і про своїх дітей, адже після роботи ми йдемо додому. І не знаємо напевно, що всі діти ходять у садок здоровими, довідки скасували, й ніякої інформації про ймовірні захворювання ми не маємо”, – зазначила Тетяна.Вихователі нічого не знають про здоров'я дітей

Вихователі нічого не знають про здоров’я дітей

У зоні ризику

Інфекціоністи відзначають, що дитячі садки відносяться до закритого типу установ, тобто діти довгий час знаходяться в одному замкнутому приміщенні. І які є загрозою для виникнення мікроепідемій і поширенню захворюваності. Так само в Києві фіксували спалахи в подібних закладах, як гуртожитки, інтернати, будинки для людей похилого віку тощо.

Ризики є, кажуть лікарі, і хоча діти досить легко переносять коронавірусну хворобу, краще поки відмовитися від відвідування дитсадка.

“Якщо батьки мають можливість не водити дитину в садок, то краще не водити, оскільки небезпека існує. Незважаючи на те, що статистика захворювань серед дітей низька, вони все одно хворіють, хоч і легко. Але є й важкі випадки, нещодавно британський журнал British Medical Journal озвучив кількість померлих від COVID-19 дітей – 48 малюків у всьому світі. І хто знає, чия дитина може потрапити в це число”, – сказав у коментарі OBOZREVATEL дитячий інфекціоніст Сергій Крамарев.Діти можуть важко переносити захворювання на коронавірус

Діти можуть важко переносити захворювання на коронавірус

Із ним згодна і лікар-інфекціоніст Оксана Виговська. За її словами, коли в 80% випадків діти переносять вірус безсимптомно, можливість зараження і поширення набагато збільшується, тим більше в замкнутих просторах. Вчасно визначити, що дитина хвора, практично неможливо.

Щоб максимально зменшити таку ймовірність, інфекціоністка дала низку рекомендацій. Вона зазначила, що якщо в дитячий садок потрапляє носій вірус, на перший план виступає ймовірність передавання захворювання не повітряно-крапельним шляхом, а контактно-побутовим. І в дитсадках повинні попереджувати цей шлях передавання.

“По-перше, вологе прибирання, яке й так є нормою. Друге – соціальне дистанціювання, викладачі повинні фантазувати і в якійсь ігровій формі забезпечити збереження відстані між дітьми. Третє – миття рук, яке мінімізує повітряно-крапельний шлях передавання вірусу. Діти люблять воду, і для них це не буде проблемою. Антисептики я не рекомендую використовувати, адже може виникнути алергічна реакція. Четверте – провітрювати приміщення й частіше виводити дітей на вулицю. Так, погода зараз нестабільна, але є світлі проміжки, коли можна вийти на свіже повітря”, – розповіла Виговська OBOZREVATEL.Дітей варто частіше виводити на свіже повітря

Дітей варто частіше виводити на свіже повітря

Крім того, інфекціоністка рекомендує максимально зменшити кількість дітей у групі, поставивши до них по одному вихователю, а не двоє, як робиться зараз.

За її словами, садки несуть загрозу і в тому, що діти приходять туди з різною мікрофлорою й починають нею “обмінюватися”, через що часто колективно хворіють на різні інфекційні захворювання.

Якщо дитина схильна до частого нездужання, не варто поспішати вести її в дитячий садок хоча б під час першої хвилі, кажуть інфекціоністи.

“Якщо вони захворіють навіть на звичайну застуду, це призведе до зниження імунітету, і діти стануть більш сприйнятливі і до коронавірусу теж. Батьки повинні розуміти, як часто їхня дитина взагалі хворіє й чи потрібно зараз наражати її на небезпеку”, – говорить Виговська.

Звичайно, не лише діти можуть заразити одне одного, вірус до установи може занести й працівник дитсадка. Уже доведено, що спочатку хвороба в дорослих також може протікати безсимптомно.Вірус у дитсадок може занести й вихователь

Вірус у дитсадок може занести й вихователь

Медики наполягають на тому, що без проведення тестування ймовірність занесення вірусу в дитсадок від вихователя є можливою.

“У столичному інтернаті спалах стався після того, як туди інфекцію заніс співробітник. У садках також носієм може бути як дитина, так і вихователь. Найкраще буде робити експрес або ПЛР-тести вихователям кожні два тижні, як лікарям”, – вважає Крамарев.

Крім того, як відомо, в Україні почали проводити тестування методом імуноферментного аналізу (ІФА) на антитіла до COVID-19. Із його допомогою можна дізнатися, чи перехворіла людина на коронавірус. На думку Виговської, це теж може стати відмінним інструментом для контролю вірогідності зараження в дитячих садках.

“Я б радила адміністрації садків провести ІФА-тестування для працівників. Тести не такі дорогі, і це дозволить розуміти, хто з вихователів уже перехворів. Крім того, можна дозволити їм працювати не день через день, а тиждень через тиждень. У такому разі є більше часу відстежити можливі прояви захворювання”, – вважає інфекціоністка.

Лікарі впевнені, що максимально знизити ймовірність появи нового вогнища захворюваності коронавірусом у дитсадках може сам персонал. І тільки від нього залежить, як усі рекомендації будуть втілюватися в життя.

Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні