Урожай кавунів від харківських городників на калуському полі. В успіх їхньої справи на Прикарпатті спочатку не вірили. Але фермери знали, що роблять.
Вимушені переселенці – на Харківщині вони мають сотні гектарів сільськогосподарських полів. Але через війну змушені були кинути усе й перебратися подалі від лінії фронту. Оселилися на Прикарпатті, йдеться у сюжеті ТСН.
На полях під Калушем – кавуни 7 кг заввишки. Тут це незвично, адже в цій місцевості замало сонця, забагато дощів та вітрів.
Ми знаємо, як це зробити, – каже фермерка Інна Федосієнко. – Так, тут це набагато складніше, ніж у Харківській чи Херсонській області. Тут треба заморочитися.
Секрет у правильно вибраному насінні та власноруч створеному мікрокліматі для кавунів. Вони ніжні, хочуть спокою, води і тепла. Тож аби баштан не задували вітри, його обсадили по периметру кукурудзою.
Кавуни сім’я Федосієнків вирощують пів життя. До повномасштабної війни вони були успішними фермерами на Харківщині. Вирощували увесь борщовий набір на майже 700 га.
Їхнє село у Куп’янському районі росіяни окупували у перший день вторгнення. Подружжя кинуло усе і виїхало.
Я виїжджала евакуаційним автобусом з мамою і сестрою. Чоловіків не випускали, – розповідає Інна Федосієнко. – Потім люди знайшли іншу дорогу полями. Тоді виїхали чоловіки. Під Калушем купили поле і вирішили продовжувати свою справу. Але у нас навіть не було нормальної техніки.
Нині їхнє рідне село уже деокуповане, але лінія фронту дуже близько і землі заміновані. Тож про повернення поки не думають.
Урожай кавунів та капусти на Калущині вродив. Очікують зібрати майже 40 тонн – дві повні фури.