-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Екологічна інспекція перевіряє чи не вирубують в Карпатах «ліві» ялинки

-Реклама-spot_img
spot_img

Державна екологічна інспекція Карпатського округу розпочала щорічну природоохоронну операцію «Новорічна ялинка».

Про це повідомили у пресслужбі Державної екологічної інспекції Карпатського округу.

Інспектори спільно з поліцією розробили плани заходів щодо посилення державного контролю під час заготівлі та продажу новорічних ялинок.

Створені мобільні групи з державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Карпатського округу, представників Національної поліції та держлісохорони, які проводитимуть перевірки як у місцях зростання хвойних насаджень, так і в точках продажу.

- РЕКЛАМА-

Розпочали перевірки щодо дотримання норм та лімітів заготівлі новорічних ялинок, виявленню несанкціонованих вирубок, а також фактів перевезення і  незаконного продажу новорічних ялинок.

За незаконну порубку хвойних насаджень порушники будуть притягуватись до відповідальності за ст. 65 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»: штраф на фізичних осіб в розмірі від 510 грн до 1020 грн, на посадових осіб – від 2550 грн до 5100 грн.

Окрім того, за незаконне вирубування ялинок будуть нараховані стягнення за завдану довкіллю шкоду. Розмір шкоди за одну незаконно зрубану ялинку діаметром стовбура до 10 см становить 519 гривень, діаметром до 14 см – 914 гривень, а до 18 см – 2347 гривень. Також за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання та збут деревини може загрожувати ще й кримінальна відповідальність за статтею 246 ККУ, – йдеться повідомленні.

За продаж незаконно зрубаних новорічних ялинок встановлені штрафні санкції: штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів (510 грн – 1700 грн), за ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду, передбачено штраф від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 3655 грн).

Нагадуємо, що реалізація новорічних ялинок повинна проводитись лише за наявності  пластикових бирок зі штрих-кодом, що підтверджує законність їх заготівлі та реалізації, а також дозволяє покупцю дізнатись походження купленого деревця завдяки спеціальному он-лайн сервісу https://open.ukrforest.com/. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок є товарно-транспортна накладна встановленого взірця з відповідними відмітками відвантажувача, видана лісогосподарським підприємством.

Також нагадали, що в передноворічний період в населених пунктах традиційно організують виїзну торгівлю хвойними деревами, новорічними гілками та композиціями, які можна придбати на законних підставах.

Державна екологічна інспекція Карпатського округу наголошує громадянам не купувати новорічні ялинки сумнівного походження, не сприяти незаконному промислу, який завдає шкоди довкіллю, – йдеться у повідомленні.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні