Наприкінці минулого року екологічна інспекція України по Карпатському округу здійснила дослідження ґрунту біля річки Гнила Липа та її води. Результати тестувань показали, що території сильно забруднені . В деяких місцях екологічна ситуація в 139 раз перевищує показники норми. Вірогідно, що причиною тому є Бурштинська ТЕС, що знаходиться вище за течією.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Інформація із соцмереж
Після державних перевірок на сторінках соціальної мережі Фейсбук було викладено відео. На ньому вказувалась дата 18.12.2021. На відео був показаний обвідний канал, що знаходиться біля Бурштинської ТЕС, з якого відбувається ймовірне забруднення прилеглих водойм невідомими речовинами. Дані дії недопустимі, адже забруднення середовища ніколи не узаконять в нашій державі, як, наприклад, ігрові автомати. Адже вони є абсолютно безпечними для людини у порівнянні з екологічними катастрофами, хоч і місцевого значення.
Автори посту зазначають, що відео відзнято 18 грудня в місцевості з точними координатами 49.211686,24.701103. Це знаходиться межах села Бовшів недалеко від теплоелектростанції. В тому місці невеликий канал втікає в річку Гнила Липа.
Результати проведених досліджень
Представники української екологічної експертної групи Карпатського округу зазначили, що взяли проби поверхневої води річки та в каналі золовідвалу No1, 2 Бурштинської ТЕС. Уточнюється, що за результатами проведених лабораторних аналізів знайдені значні порушення у вигляді підвищення вмісту завислих частинок. Цей показник показує кількість домішок, що затримуються при фільтруванні проби. Дані були сформовані в результаті роботи з водами:
● обвідного водоканалу золовідвалу Бурштинської станції – 2037 мг/дм3,
● річки Гнила Липа, дещо нижче скиду води із Бурштинської ТЕС в районі Бовшів недалеко від моста.
А саме в річці виявилось 1360 мг/дм3 в порівнянні з допустимими значеннями речовин, що забруднюють навколишнє середовище (фон + 0,75 мг/дм3) – 9,75 мг/дм3.
експертна група вздовж відвідного каналу взяла декілька проб ґрунту. в результаті лабораторних досліджень було виявлено забруднення і прилеглої земельної ділянки. В даному випадку небезпечними речовинами виявилися вуглеводні (продукти нафтопереробки). При фоновому значенні 38 мг/кг фактичний показник досягав 2516 мг/кг, що в 66 раз перевищує норму.
Офіційні висновки перевірок були в терміновому порядку направлені до Івано-Франківської області до ГУНП.
Варто зазначити, що 28 листопада 2021 року на території івано-франківській Бурштинській ТЕС стався вибух. Під час інциденту постраждало п’ятеро людей. В ту ніч сніг, що випав на село, враз перетворився з білого на червоний.
Поліція Прикарпаття також в свій час відкрила кримінальне провадження стосовно пожежі, що сталася ще 18.08.2021 року на ТЕС. Керівництво та робітники підприємства можуть бути звинувачені за статтею 270 частина 1, в якій йдеться про порушення протипожежних норм, визначених законодавством України.