Сьогодні, 17 травня, директор з управлення активами Олег Сеник в ефірі радіо «Західний полюс» розповідав про ситуацію з електропостачанням на Прикарпатті.
Зокрема, обговорили питання, що турбують жителів області, про графіки погодинних вимкнень, до чого готуватися далі та як допомогти енергосистемі, пише Правда.іф з посиланням на Прикарпаттяобленерго
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Коротко про основне
У квітні відбувся ряд обстрілів з боку рф, в результаті яких зруйнована значна генеруючих потужностей. Це призвело до порушення балансу в енергосистемі, через що зʼявилась потреба обмежувати споживання електроенергії.
– Спочатку ввели графіки аварійних вимкнень, а потім погодинних. Чому довелося застосувати графіки?
– Два тижні тому ми почали застосувати графіки обмеження потужності для великих промислових споживачів нашої області, і вони зменшували свою потужність в ті години, які їм були доведені. Два дні тому, ймовірно, сталася ще якась аварійна ситуація. Внаслідок цього спочатку довелось застосувати графіки аварійних вимкнень, щоб швидко обмежити споживання електроенергії. А коли зʼявилося розуміння, що дефіцит області буде тривалий, НЕК «Укренерго» почала доводити ліміти споживання для погодинних вимкнень.
– Чи є відмінності між ГПВ цього року і минулих років?
– Жодних відмінностей, окрім збільшення кількості черг з 4 до 6. Це дозволяє нам точніше підлаштуватися під величини потужності, які нам треба довести.
Більшість вимкнень – автоматичні, виконуються диспетчером за допомогою телемеханіки. Маємо черги 6.1 та 6.2, які вимикаються вручну.
Наразі ми їх ще не вимикали, бо не був сформований резерв бригад, які будуть їхати і переключати черги. Але думаю, що з понеділка почнемо здійснювати вимкнення і для цих черг.
Більше про те, скільки орієнтовно часу можуть тривати графіки погодинних вимкнень, де дізнатися свою чергу та що робити, щоб зменшити кількість годин без світла – дивіться в записі ефіру «Західного полюсу».