-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Експерт розповів, скільки ракет виробляє РФ і коли може повторитися масований обстріл

-Реклама-spot_img
spot_img

Атакуючи і далі ТЕЦ, росіяни намагаються примусити Україну піти на вигідні їм перемовини.

У Росії ще є декілька тисяч ракет, але через наростаючий дефіцит окупанти вимушені змінювати тактику їх застосування.

Про це в коментарі ТСН.ua повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександ Коваленко, передає Правда.іф.

“Щодо ракет, то у Росії  зараз їх два типи. Це ті, які можливо відновлювати та ті, які неможливо. Відновлювати можуть запас крилатих ракет “Калібр”, Х-101, 9М723 та 9М728, ракети авіаційного базування Х-59. Вони можуть їх виробляти. Але всі ці ракети мають комплектуючі іноземного походження, особливо – мікросхеми. Виробництво таких ракет може бути виключно штучним. Зараз вони намагаються налагодити контрабандне постачання усіх необхідних запчастин, особливо – мікросхем. Все це займає час, як наслідок – неможливо виробляти їх в тій кількості, які необхідні Росії. Замість десяток одиниць на добу, вони отримують десь 2 ракети в тиждень. Це в найкращому випадку”, – каже Коваленко.

За його словами, ракети є дефіцитними, але не можуть закінчитись зовсім, тому що виробництво є. “Останнього разу вони використали 14 ракет “Калібр”.

- РЕКЛАМА-

До цього експерт додає:

“Другий тип ракет, який вони мають, але вже не можуть виробляти – це радянські. Їх виробництво взагалі відсутне. Наприклад, ракети Х-22. Вони не мають можливості відновити виробництво радянських запчастин. Тому можно казати, що прийде той день, коли ці ракети закінчаться зовсім”.

За словами Олександра Коваленко, він поділяє думку колег про те, що у Росії ще може залишатись не менше 2 тисяч ракет.

“Але треба розуміти, що номенклатура ракет досить різноманітна. Наприклад, якщо казати про крилаті ракети “Калібр”, то їх не 2 тисячі. Але якщо казати про ракети до комплексу С-300, то таких у них залишилось з радянських часів декілька тисяч. Їх фактичне ефективне використання на відстані 30 км”, – каже Коваленко.

Чи може повторитись масований обстріл

“Вони недаремно перейшли так різко на дрони-“камікадзе”. По-перше, це вигідно їм фінансово. Масований обстріл ракетами вони можуть зробити після накопичення за місяць-півтора-два. Обстріли відбуватись будуть, але, як ми бачимо, зменшується їх інтесивність”, – резюмує Коваленко.

© Національна поліція України
Фото: Національна поліція України

Чи виробляє зараз Росія ракети

За підрахунками експерта, Росія зараз може виробляти від однієї до трьох крилатих ракет “Калібр” на тиждень.

“Завдяки контрабандним комплектуючим”, – уточнює Коваленко.   

 До цього додає, що в місяць росіяни, за наявності комплектуючих, здатні зробити до 10-20 нових ракет.

Що під ударом

На думку Коваленка, росіяни будуть продовжувати атакувати критичну інфраструктуру України. Наприклад, ТЕЦ. 

“Вони вважають це єдиною можливістю натиснути, щоб влада України пішла на переговори, тому будуть продовжувати. Зараз вони показали, що будуть робити. Місяць-два вони будуть накопичувати боєкомплект, щоб потім знову здійснити обстріл. Вони ж хворі, можуть зробити це і під новий рік, на Різдво. Але ми бачимо, як Україна досить швидко оговталась, відновивши електропостачання, Інтернет”, – каже Коваленко.      

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні