Енергетики закликають прикарпатців готуватись до складної зими
Диван на коліщатках в темній вітальні

Енергетики закликають прикарпатців готуватись до складної зими

Автор: Світлана Якимчук
08/09/2022 19:50
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Про те, що опалювальний сезон буде найскладнішим за всю історію незалежної України, говорять усі. Цьому “посприяють” і ціни на газ, і прагнення росії знищити критичну інфраструктуру.

За даними уряду, країна готова до зими на 60%. Житлові будинки – на 56%, електромережі – на 57%, об’єкти теплопостачання – на 58%, пише Правда.іф з посиланням на АТ “Прикарпаттяобленерго”.

Як пояснюють в “Прикарпаттяобленерго”, якщо взимку не вистачатиме газу для опалення і всі мешканці  повністю  перейдуть на електроопалення чи постійно користуватимуться електрообігрівачами – аварійних вимкнень не уникнути. На таке навантаження електромережі не розраховані.

“Повний перехід на електроопалення не можливий, мабуть, в жодному українському місті, – коментує Олег Сеник, директор технічний АТ «Прикарпаттяобленерго». – І справа не в технічному стані українських мереж. Розглянемо, для прикладу, стоквартирний будинок. Справа в тому, що норми, відповідно до яких прокладали мережі житлових будинків, приватних і багатоквартирних, вираховувались із розрахунку на те, що електроприймачі вмикатимуться не одночасно. Наприклад: чайник, мікрохвильову піч чи телевізор використовують почергово і не цілодобово. Тому розрахункова потужність для стоквартирного будинку є 100 кВт. Пропускна здатність внутрішньобудинкових мереж і кабельних вводів в такому випадку теж розрахована на цю величину. За нормальних умов цього цілком достатньо для повноцінного функціонування електромережі. Якщо у кожній квартирі в будинку облаштують електроопалення, яке працює одночасно в усіх квартирах, або ж увімкнуть хоча б один-два електрообігрівачі потужністю 1-2 кВт – мережі не впораються”.

Найвразливішими для перенавантажень є внутрішньобудинкові мережі, особливо якщо вони мають неполадки або виконані за старими нормами із алюмінію. Тоді або вимикаються автоматичні вимикачі («горять пробки»), або ж пошкоджується сама проводка. Також можливі аварійні пошкодження кабелів вводу до будинку. І звісно – вихід із ладу трансформаторів, якщо до нього будуть під’єднані кілька таких будинків.

Мережі АТ «Прикарпаттяобленерго» захищені від перенавантажень автоматичними системами захисту. Тому за найменшої загрози недопустимого перенавантаження обладнання спрацюють автоматичні вимикачі чи запобіжники і лінія знеструмиться.

Уже зараз, за словами енергетиків, слід вжити заходів, щоб забезпечити комфорт узимку:

  1. Перш за все, варто подумати про утеплення домівки. Утеплити і загерметизувати вікна і двері, якщо старі пропускають повітря, утеплити стіни, підвали і горища.
  2. Не зайвим буде постелити на підлогу килими, особливо якщо ви живете на 1 поверсі.
  3. Перевірити домашню внутрішньобудинкову проводку на відсутність поломок і несправностей. Звісно, для цих цілей підійде лише спеціаліст, адже втручатись в роботу проводки самостійно – дуже небезпечно.
  4. Для власників приватних будинків чи великих квартир виходом обмежити мешкання до кількох кімнат (одного поверху) і опалювати лише ті кімнати (поверхи) у яких хтось мешкає.
  5. Якщо вам все ж доведеться використовувати електрообігрівач – вмикайте його не на повну потужність, і циклічно, до прикладу раз у півгодини.
  6. Якщо у вас або у ваших родичів є будинок з пічкою чи каміном за межами міста, хорошим виходом буде оселитись на зиму там, попередньо заготувавши дрова.