-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

F-16 змінять ситуацію в повітрі, так само як Himars на землі, — Володимир Гаврилов

-Реклама-spot_img
spot_img

Заступник Міністра оборони України Володимир Гаврилов відповів на запитання кореспондента АрміяІnform щодо F-16 для ЗСУ та готовності, зокрема української аеродромної інфраструктури, до використання цих літаків.

За словами заступника Міністра оборони України, після саміту НАТО всі рішення технічного плану щодо постачання літаків F-16 проговорені, створена відповідна коаліція країн, зрозумілий план дій.

Незабаром розпочнеться підготовка наших пілотів у різних країнах. Паралельно — процес підготовки технічного складу.

F-16 змінять ситуацію в повітрі, так само як Himars на землі, — Володимир Гаврилов

— Дуже багато питань до інфраструктури й майбутнього застосування цих літаків, адже ми всі повинні розуміти: це — перехід на інше покоління авіації. Це інший спосіб застосування авіації в сучасній війні. Цей спосіб докорінно відрізняється від радянських підходів. Пілоти країн НАТО не повинні виконувати в небі складні піруети. Їхнє завдання — вивести платформу у визначену точку, а найголовніше — правильно застосувати все озброєння, яке є на борту цього літака, як по наземних, так і по повітряних цілях. Натовські літаки мають потужну радіолокаційну систему, більшу дальність виявлення цілей, знімають більше інформації про те, що відбувається у повітрі, — розповів Володимир Гаврилов.

Тому, за його словами, надважливо, щоб пілот розумів цю систему. Літаки F-16 мають зовсім інші системи озброєння, які можуть застосовуватися на відстані 150 і більше кілометрів. А це потребує правильного їх застосування. Рішення ухвалює комп’ютер і пропонує пілоту.

— Перевчити нашого пілота МіГ-29 чи Су-27 на цю платформу, як здається, досить просто, як пересісти із «Запорожця» на «Мерседес» чи «Лексус». Але це не так. Відповідно, крім підготовки пілотів, велика увага приділяється й підготовці із застосування озброєння, — наголосив Володимир Гаврилов.

- РЕКЛАМА-

Заступник Міністра оборони України також зазначив, що літаки F-16 потребують кращих аеродромів та великої команди техніків, які супроводжують багато систем. Також зросте потреба в додаткових системах наземної навігації і РЛС-приладів.

— Це новий комплекс, який ми маємо опанувати. Наразі відбуваються, я би сказав, революційний перехід з одного виду платформи на інший. Чому революційний, тому що він відбувається за короткий період. Такого у світі ще не було. І ми маємо це зробити! І ми маємо також розуміти, що всі аеродроми на нашій території є пріоритетною ціллю для росіян. Тому ми не можемо традиційно застосовувати ці літаки, щоб вони базувалися на військовому аеродромі й чекали команди на зліт. Вони повинні використовуватися з урахуванням масштабу війни, тобто з різних резервних майданчиків, — розповів заступник Міністра оборони України.

F-16 змінять ситуацію в повітрі, так само як Himars на землі, — Володимир Гаврилов

За словами Володимира Гаврилова, використання літаків F-16 внесе радикальні зміни в хід війни в повітрі.

— F-16 повністю змінять ситуацію в повітрі, як Himars зробили це на землі. Особливо в зоні бойових дій, тому що вони будуть тримати ворожі літаки на відстані до 100 кілометрів від лінії бойового зіткнення. А це повністю змінює обстановку, тому що російські літаки не зможуть літати ближче ніж 100 кілометрів від кордону, адже вони будуть збиватися. Це зовсім інша ситуація для росіян. Як тільки ми отримаємо F-16, наш противник відразу це відчує. Тому росіяни вже бояться цього, адже не знають, як протидіяти, — зазначив Володимир Гаврилов.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні