Марк Цукерберґ оголосив про зміну назви корпорації Facebook на Meta і створення цілого віртуального всесвіту – «метавсесвіту». Новий бренд запрацював із четверга, 28 жовтня, стало відомо із відеопрезентації. Пише Главком.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Що зміниться для українців?
Цукерберґ заявив про спробу «вийти за межі екранів смартфонів». При цьому важливо зазначити, що ребрендинг компанії не відіб’ється на назві соцмережі Facebook та інших продуктів.
Так, акаунти у користувачів мережі повинні залишитися колишніми, від людей не буде потрібно ніяких додаткових маніпуляцій і оновлень сторінок.
Корпорація є також власницею й інших месенджерів і соціальних мереж: WhatsApp, Instagram, Oculus та інших активів.
Meta створюватиме власні продукти віртуальної та доповненої реальності, а також розумні окуляри.
У планах розробників Facebook дозволити людям «у новому віртуальному світі» спілкуватися у вигляді аватарів, а весь контент з реального світу дивитися у вигляді голограм. Додамо, що раніше Цукерберг заявляв про намір таким метавсесвітом змінити уявлення про «класичний» інтернет, стати йому альтернативою.
Вже зараз з’явився сайт meta.com – він буде перенаправляти користувачів на сторінку привітання на Facebook, із зазначенням про зміни в компанії.
Змінюється і логотип компанії: замість синьої букви F він тепер буде знак нескінченності, теж синього кольору, але злегка викривленої форми.
Глобальних змін для користувачів Facebook не очікується – ребрендинг стосується тільки компанії-власниці.
Що таке «метавсесвіт»
У розмові з редактором The Verge Цукерберг розгорнуто пояснив, що для нього значить «Metaverse». Він наголосив, що це не якась конкретна технологія, а нове середовище, яке прийде на місце інтернету. Потрапити у це середовище можна буде з будь-якого пристрою – і що важливіше, залишатися у ньому завжди. Все це роблять для того, щоб використання інтернету стало ще більш природним.
«Це вирішить деякі біомеханічні проблеми, які постали у цифрову добу, наприклад порушену поставу чи біль у шиї. Уявіть: ви гортаєте стрічку публікацій у Facebook і натрапляєте на трансляцію з музичного концерту, до якої хочете доєднатися. Мить – і ви там. У «мультисвіті» люди бачитимуть одне одного за віртуальним столом, чутимуть, звідки саме лунають голоси співрозмовників», – сказав Цукерберг, який зауважив, що це стане можливим лише після створення більш зручних та легких засобів віртуальної та доповненої реальності, які з’являться на ринку вже у цьому десятиріччі.
Як воно буде реалізовуватися на практиці, і як зміниться найближчим часом життя у Facebook, ми дізнаємося вже зовсім скоро.
Нагадаємо Facebook, Instagram та WhatsApp: в роботі популярних соцмереж стався глобальний збій