Найбільш забрудненою річкою в Івано-Франківської області є Саджава, що протікає у Калуському районі. У ній вміст хімічного препарату циперметрину перевищує норму у 125 разів, а хлорпірифосу — у 15 разів.
Про це Суспільному повідомила начальниця лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського басейнового управління водних ресурсів Марія Засідко, передає Правда.іф.
За її словами, порівняно з 2022 роком у поверхневих водах Прикарпаття збільшився вміст поліароматичних вуглеводнів, а за вмістом пестицидів ситуація залишається на рівні минулих років.
“Забруднення за цими речовинами зафіксовані у кількох наших річках. Наприклад, річка Гнила Липа (село Бабухів) — у 7,6 раза, річка Тлумачик (село Локітка) — удвічі, річка Чорнява (село Хом’яківка) — у 3,5 раза. У поверхневих водах фахівці виявили й пестициди”, — каже Марія Засідко.
Найчистішими річками Прикарпаття є Бистриця Надвірнянська та Лімниця.
Загалом спеціалісти лабораторії моніторингу вод Західного регіону протягом 2022 року дослідили 92 проби води у басейні Дністра, каже Марія Засідко.
“За цією кількістю показників ми встановили принаймні один раз присутність 34 пріоритетних забруднювальних речовин у басейні Дністра та 21 забруднювальну речовину у басейні Прута. У їхній перелік входять поліароматичні вуглеводні, леткі органічні сполуки та важкі метали й пестициди”, — каже Марія Засідко.
Також спеціалісти Дністровського басейнового управління водних ресурсів проаналізували 18 джерел в різних районах області.
“Можу сказати, що вода в джерелах є дуже чистою. Кожен споживач буде обирати для себе, яка вода йому найбільше підходить”, — пояснює Марія Засідко.
Виконувач обов’язків начальника Дністровського басейнового управління водних ресурсів Віталій Андрійчук говорить, що установа досліджує не тільки води басейну Дністра, а й на тимчасово окупованих територіях та в місцях, де ведуться бойові дії.
“Саме на нашу лабораторію припало таке навантаження, тому що ми — єдині в Україні, хто акредитований робити аналізи за такими фізико-технічними показниками. Минулого року ми провели закупівлю хроматографа для проведення хроматорних досліджень. Це в Україні нікому не вдавалося”, — пояснює Віталій Андрійчук.