Найбільш забрудненою річкою в Івано-Франківської області є Саджава, що протікає у Калуському районі. У ній вміст хімічного препарату циперметрину перевищує норму у 125 разів, а хлорпірифосу — у 15 разів.
Про це Суспільному повідомила начальниця лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського басейнового управління водних ресурсів Марія Засідко, передає Правда.іф.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
За її словами, порівняно з 2022 роком у поверхневих водах Прикарпаття збільшився вміст поліароматичних вуглеводнів, а за вмістом пестицидів ситуація залишається на рівні минулих років.
“Забруднення за цими речовинами зафіксовані у кількох наших річках. Наприклад, річка Гнила Липа (село Бабухів) — у 7,6 раза, річка Тлумачик (село Локітка) — удвічі, річка Чорнява (село Хом’яківка) — у 3,5 раза. У поверхневих водах фахівці виявили й пестициди”, — каже Марія Засідко.
Найчистішими річками Прикарпаття є Бистриця Надвірнянська та Лімниця.
Загалом спеціалісти лабораторії моніторингу вод Західного регіону протягом 2022 року дослідили 92 проби води у басейні Дністра, каже Марія Засідко.
“За цією кількістю показників ми встановили принаймні один раз присутність 34 пріоритетних забруднювальних речовин у басейні Дністра та 21 забруднювальну речовину у басейні Прута. У їхній перелік входять поліароматичні вуглеводні, леткі органічні сполуки та важкі метали й пестициди”, — каже Марія Засідко.
Також спеціалісти Дністровського басейнового управління водних ресурсів проаналізували 18 джерел в різних районах області.
“Можу сказати, що вода в джерелах є дуже чистою. Кожен споживач буде обирати для себе, яка вода йому найбільше підходить”, — пояснює Марія Засідко.
Виконувач обов’язків начальника Дністровського басейнового управління водних ресурсів Віталій Андрійчук говорить, що установа досліджує не тільки води басейну Дністра, а й на тимчасово окупованих територіях та в місцях, де ведуться бойові дії.
“Саме на нашу лабораторію припало таке навантаження, тому що ми — єдині в Україні, хто акредитований робити аналізи за такими фізико-технічними показниками. Минулого року ми провели закупівлю хроматографа для проведення хроматорних досліджень. Це в Україні нікому не вдавалося”, — пояснює Віталій Андрійчук.