Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області уклала году на поточний ремонт дороги Чернівці – Вашківці – Путила з ТОВ «ПБС» за 18,93 млн грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.
Йдеться про трасу Т-26-01 Чернівці – Вашківці – Путила – контрольно-пропускний пункт «Руська» з під’їздом до контрольно-пропускного пункту «Шепіт». Ремонт проведуть на ділянці км 64+500 – км 65+960. Тобто відремонтують 1,5 км дороги.
Згідно з угодою, фірма повинна реконструювати дорожній одяг, тротуари тощо, а також встановити бар’єрне огородження довжиною 381 м, зливну каналізацію протяжністю 588 м та встановити 37 дорожніх знаків.
Єдиним конкурентом на торгах було миколаївське ТОВ «Компанія «Євродор», яке запропонувало ціну дорожчу на 93 тис. грн.
Нагадаємо, ТОВ «ПБС» зареєстроване у 2004 році в Івано-Франківську. Його власницею є Іванна Непик, а керівником – Олексій Пастернак. Проте контролює фірму народний депутат Олександр Шевченко, який раніше керував курортом «Буковель».
З початку 2018 року фірма «ПБС» отримала в Чернівецькій області 11 підрядів на загальну суму 225,11 млн грн., пишуть Версії з посиланням на Наші гроші.
У минулому році відомий блогер та розслідувач Денис Казанський у своїй статті “Дерибан на мільярди, або чому в Україні погані дороги” довів, що як видно зі статистики, в тих випадках, коли хтось із конкурентів компанії “ПБС” пропонував зробити роботу за меншу суму, його просто дискваліфікували під будь-яким приводом.
“На жаль, із часом систему ProZorro навчилися обходити різними способами. Найбільш поширений із них – це участь у тендерах підставних фірм, які за домовленістю спеціально пропонують завищені ціни, щоб дати можливість перемогти “потрібній” компанії. Інший відомий спосіб “змухлювати” – спеціально прописати в тендері такі технічні вимоги до кандидатів, щоб пройшла тільки “своя” фірма”, – пише Казанський.
Ознаки саме таких махінацій можна часто спостерігати в тендерах за участю компанії “ПБС” на Прикарпатті.
Наприклад, практично по всіх дорогах (без такої технічної необхідності) тендери передбачають застосування виключно технології холодного ресайклінгу, що вдвічі здорожує вартість будівництва. При цьому ця технологія є дуже дорогою і не є вкрай необхідною. Грубо кажучи, її можна застосовувати, коли в країні вже всі дороги зроблені і тепер потрібно довести їх до ідеального образу.
“В проектах прописуються вимоги: холодний ресайклінг. Це специфічна технологія, і за фактом тільки фірма” ПБС “може в нашому регіоні її виконувати. Тому і виграє все. Раніше було нахабніше, він (Шевченко – Ред.) особисто вривався в тендерні комітети і “стежив” за процесом. Але коли почали писати технологію ресайклінгу в проекти потреба в “віджиманні” відпала”, – цитує Казанський івано-франківського журналіста Вадима Войтика, який розповів, як Шевченку вдається “проштовхувати” свої схеми. Через таке формування тендерної документації зростають кваліфікаційні вимоги до потенційних учасників торгів.
Як наслідок – у 2015-2017 роках загальний обсяг тендерів, які виграло “ПБС” Шевченка, склав понад 6 млрд гривень. При цьому, потенційні збитки від цієї схеми – понад 1 млрд гривень. Якщо проаналізувати необхідність застосування так званої процедури холодного ресайклінгу, яка застосовувалася під конкретного підрядника, то сума невиправданих витрат – більше 2,5 млрд гривень.
І оце чмо балатується у президенти?!!!
Вже ні. Там жиди влаштували хитрожопу авантюру і через щось не кшталдт праймеріз пропхали свою жидівку в кандидати. З Дніпра вона вроді родичка Коломойши
Щось дорогувато. А хто від влади укладав договір?