Служба автомобільних доріг у Закарпатській області 11 листопада за результатами тендеру замовила ТОВ «ПБС» поточний середній ремонт автодороги державного значення Н-09 Мукачеве – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів на 482,90 млн грн.
Про це повідомляють “Наші гроші” з посиланням на систему Прозорро, передає СТИК.
До кінця 2020 року трасу відремонтують на ділянках км 162+000 – км 167+700, км 179+100 – км 190+020, км 190+442 – км 200+792, км 201+102 – км 209+020 загальною довжиною 35 км. Як і на виграному «ПБС» аналогічному тендері щодо цієї траси в серпні, підсумкова відомість ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та устаткування з ринковими цінами на предмет можливого завищення.
Гарантійний строк на будівлі та споруди експлуатаційної та автотранспортної служб становить 12 років, на основу дорожнього одягу – 10 років, на цементобетонне покриття – 8 років, на водопропускні труби і регуляційні споруди – 6 років, на дорожнє огородження і розмітку полімерною стрічкою – 5 років, на розмітку пластиком – 3 роки, на дорожні знаки і напрямні стовпчики – 2 роки, на розмітку фарбою – півроку. На заробітну плату піде 18,31 млн грн., тобто 4% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 1% – 6,40 млн грн. Ціна угоди на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 488,91 млн грн.
ТОВ «Ростдорстрой», ТОВ «Миколаївбудцентр» і ТОВ «Мего Лтд» не допустили до аукціону без пояснення причин. Однак «Мего Лтд» якось дізналась, що її відхилили за відсутність відомостей обсягів робіт і окремого стовпчика в довідці про матеріально-технічну базу із зазначенням того, про що йдеться – технічний засіб чи обладнання. Фірма поскаржилась в АМКУ, заявивши, що відомості обсягів робіт були у файлах із технічним завданням, а вимога щодо технічного засобу чи обладнання була прописана незрозуміло. Також «Мего Лтд» скаржилась на допуск ТОВ «ШБУ-77», але згодом відкликала скаргу.
Єдиним допущеним конкурентом було згадане «ШБУ-77», пов’язане з фірмами з орбіти російського олігарха Олега Дерипаски, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.
Франківський «ПБС» Іванни Непик контролює екс-нардеп Олександр Шевченко. У 2014 році він обрався до парламенту від «Блоку Петра Порошенка», а потім вийшов із фракції. Шевченко керував курортом «Буковель», який належав Геннадію Боголюбову та Ігорю Коломойському. Курорт у Поляниці поблизу від іншої частини ремонтованої траси Н-09 був у заставі «Приватбанку», який націоналізували у 2016 році. Також Шевченко відомий як товариш екс-губернатора Вінниччини Анатолія Матвієнка, чий племінник Сергій Березенко раніше був впливовим нардепом від БПП в оточенні Петра Порошенка.
Цьогоріч Шевченко ішов у ВРУ як самовисуванець і член партії «УКРОП», але знявся на користь Андрія Сторожука («Слуга народу»), який програв Оксані Савчук («Свобода»).
Із 2014 року «ПБС» узяв підрядів на 15,41 млрд грн., з яких 4,75 млрд грн. – по трасі Н-09.