Автомобіль — це складний механізм, який містить безліч різноманітних деталей. Кожна з них має своє призначення та забезпечує належну роботу машини. Форсунки відповідають за стабільну подачу пального у двигун. Однак, з часом вони можуть вийти з ладу. Що свідчить про їх несправність і як проводиться ремонт насос форсунок Scania — з’ясовуємо в цій статті.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
В чому особливість форсунок Scania
У двигунах внутрішнього згоряння Scania використовуються три види форсунок: однопружинні, двопружинні та форсунки з датчиком переміщення голки. Всі вони працюють по-різному, тому розглянемо кожен вид окремо.
Форсунки з однією пружиною
У форсунках з однією пружиною паливо під тиском подається по нагнітальному паливопроводу в канал стрижневого фільтра і потім до розпилювача. Тиск палива та пружина в корпусі форсунки призводять до того, що голка розпилювача підіймається, після чого здійснюється впорскування палива в камеру згоряння.
Форсунки з двома пружинами
У форсунках з двома пружинами паливо також подається під тиском через канал стрижневого фільтра та розпилювач. При цьому голка розпилювача притиснута до корпусу тримача, а верхня пружина не зжата. Впорскування палива відбувається у два етапи:
- При зростанні тиску палива голка розпилювача рухається до верхньої пружини. Вона входить в паз проміжного диска, після чого її рух припиняється. Такий цикл називається попереднім підйомом голки розпилювача.
- Після цього залучається нижня пружина. Відкривається перший ступінь форсунки й двигун внутрішнього згоряння працює з частотою обертання холостого ходу.
Загалом форсунка з двома пружинами вирізняється дещо складнішим механізмом ніж деталь з однією пружиною. Але така її особливість забезпечує гнучкішу роботу двигуна.
Форсунки з датчиком підіймання голки
Такі форсунки мають котушку датчика переміщення голки, яку розміщено в корпусі тримача. Котушка генерує індуктивну напругу при русі голки вгору. Після цього індуктивна напруга перетворюється в сигнал, який подається в блок керування та здійснюється впорскування палива у двигун.
Що свідчить про те, що форсунки вийшли з ладу
Форсунки — це досить надійний елемент двигуна машини, але під час роботи вони можуть зношуватись. Про несправність форсунок свідчить:
- збільшення витрати палива;
- поява чорного диму, який йде з вихлопної труби;
- зниження потужності двигуна.
Щоб уникнути цього, за форсунками потрібно стежити та правильно їх обслуговувати.
Як відбувається ремонт форсунок Scania
Ремонт форсунок Scania потребує відповідних умінь та спеціального обладнання. Цей процес відбувається наступним чином:
- Форсунки знімаються. Перед цим вони промиваються та висушуються за допомогою стисненого повітря. Для зняття форсунок використовуються спеціальні ключі.
- Здійснюється зовнішнє очищення форсунок. Воно проводиться очисними рідинами (уайт-спіритом або гасом). Важливо не використовувати дротяні щітки та інші жорсткі інструменти, оскільки вони можуть пошкодити отвори у розпилювачах форсунок.
- Форсунки перевіряються на завантажувальному стенді. Для цього використовується спеціальний стенд, на якому деталь перевіряється на працездатність, початок підіймання, кінець впорскування та якість розпилення палива.
- Форсунки розбираються, очищуються та при потребі міняються. Очищення корпусу і голки розпилювача проводиться за допомогою набору відповідних інструментів. Найефективнішим способом очищення є ультразвукова обробка протягом 10 хвилин.
- Форсунки встановлюються назад в автомобіль. Перед цим перевіряються кільця ущільнювачів, після чого форсунки монтуються на своє місце. Закручування форсунки з датчиком підіймання голки здійснюється з особливою обережністю, адже важливо не пошкодити кабель датчика.
Ремонт форсунок Scania — це складний процес, який слід довірити спеціалістам. В Києві полагодити цю важливу деталь двигуна можна в автомайстерні Diesel Kyiv.
Реклама