Цього тижня на шанувальників театрального мистецтва очікує черговий сюрприз. 19 і 20 квітня на сцені франківського драмтеатру відбудеться прем’єра драма з елементами фарсу “Станція, або Розкалад бажань на завтра”.
З цієї нагоди 17 квітня відбулася прес-конференція, на якій представників ЗМІ ознайомили з особливостями нової роботи, повідомляє WestNews.
«Ми представляємо чергову роботу в рамках нашої режисерської майстерні. Це те, що актори та режисери, які є в театрі, або які хочуть до нас приїхати, експерементувати, думати, знайомити нас із зразками світової або української літератури. Як і у попередніх роботах я є художнім керівником, але намагаюся не стикатися, а пробую допомогти розставити акценти. Тому 19 та 20 квітня запрошуємо на камерну сцену на драму за п’єсою Олександра Вітра», – розповів художній керіник постановки – народний артист України, лауреат Національної премії Україні їм.Шевченка Ростислав Держипільський.
Це друга сценічна робота Назарія Паніва (першою була казка «Як слон Хортон висиджував яйце») в рамках діяльності «Франківської режисерської школи». Легка, філософська, магічна і навіть пастка, драма і комедія водночас – так характеризують п’єсу Олександра Вітра критики. До слова, «Станцію…» поставили в Туреччині, Греції, Грузії, Естонії, Білорусі, Росії, Польші та США. Дійові особи в п’єсі – три незнайомі жінки. Вони зустрічаються на станції без назви, без каси, без телефону. Усе це там не потрібно, тому що це – Станція з великої літери. Довела відбуваються дуже дивні речі. Поїзд приходить, лише якщо цього дійсно захотіти. Усе, що там відбувається, нагадує сон або ілюзію. У виставі задіяні актори Вікторія Юрців, Іванна Сірко і Тетяна Шавкова.
«В першу чергу, для мене це відповідальна постановка, вже в новому статусі. Стараємося, щоб все було дуже гарно. Про п’єсу – автор є досить відомий, але на жаль не в Україні, тобто для європейського глядача він є знайомий, а для нас не дуже. Тому ми будемо старатися показати його тут, в Івано-Франківську», – розповів режисер-постановник Назарій Панів.
За сюжетом: три жінки опиняються на дивній станції, де відбувається щось незвичайне: жодних поїздів, але багато див. Їхні бажання починають здійснюватися, проте невиголошені, а потаємні… Чого хоче жінка? І чи здійснення бажань зробить нас щасливими? Оманливий рай виявляється пасткою, і вибратися з неї майже неможливо… Чи все-таки можливо.
«Для мене головне в цій постановці було показати проблему вибору – чи піти за своїми бажання, або далі боротися, діяти, заплативши максимальну ціну. Я зустрічався з автором, він буде на прем’єрі. Він в курсі всіх наших дій, намагаємось витримати всі його думки, але в нашому трактуванні», – додав Панів.