13 C
Ivano-Frankivsk
Четвер, 28 Травня, 2020
Головна Культура Франківцям презентували унікальну книгу про храми Гуцульщини (фоторепортаж)

Франківцям презентували унікальну книгу про храми Гуцульщини (фоторепортаж)

2 жовтня, в приміщенні Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка, що по вул. Чорновола, відбулася презентація книги о. Ореста Смицнюка “Перлини сакральної архітектури Гуцульщини. Том І. Яремчанщина”.

В заході взяли участь Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, духовенство, інтелігенція, запрошені гості.

З вітальним словом до присутніх звернувся Митрополит Володимир.

“Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку нашої пам’яті, нашої пошани до дорогих нашому краю сакральних речей. Ще донедавна наші церкви, наші святі речі нищилися. Наші люди дуже люблять духовність. І на неї не жаліють своєї праці, своїх пожертв. Ми це бачимо в наших храмах. Це все показує, що ми любимо наш край і всі ці здобутки, які нам залишили наші батьки, ми зобов’язані зберегти. Я дякую о. Оресту за власне те намагання зберегти цю пам’ять в своїй книзі”, – зазначає Архієрей.

Книга містить детальний опис 24 церков з цілого району. Окрім історичних та описових даних, видання насичене ілюстраційним матеріалом. Видана вона в видавництві “Лілея НВ”.

Автор збірки о. Орест Смицнюк вважає, що храми це та одинока річ, яку людина може дати Богові.

“Храм – це місце зустрічі людини з Богом. Через те, тут зібране все найкраще”, – каже автор.

В своєму виступі о. Орест не втратив нагоди та провів для присутніх коротку лекцію про храми, їх будову, форму, символіку. Це все більш детально описано в його книзі.

На завершення Митрополит Володимир ще раз подякував священнослужителю за клопітку працю та заохотив й надалі продовжити роботу в тому ж руслі. На це отець-автор відповів, що в нього вже готові матеріали для другого видання, але ще не настав час для його публікації.

 

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Залишіть коментар

avatar
  Підписка  
Сповіщення про
- РЕКЛАМА -
  • Miloan.ua
- РЕКЛАМА -
  • Купити квартиру Івано-Франківськ
  • цитадель
- РЕКЛАМА -

ВАЖЛИВЕ!

На Чорновола триває ремонт одного із дворів

На Чорновола триває ремонт одного із дворів: фото

0
Ремонт тротуару, влаштування парковки та ремонт проїзду – комплексні роботи з перетворення двору розпочали у «Військовому містечку». Оновлену прибудинкову територію отримає...