Франківці змайстрували середньовічний човен ФОТО та ВІДЕО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Франківці змайстрували середньовічний човен ФОТО та ВІДЕО

Автор: Світлана Якимчук
05/08/2020 12:18
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама

Старослов’янський човен-довбанку довжиною дев’ять метрів збудували у селі Хриплин Івано-Франківської міської ради. Це – третій човен, який реконструювали франківці Володимир Ільків та Назар Морозко. При будівництві орієнтувалися на археологічні знахідки та історичні довідки тієї доби, пише Суспільне.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

“Ми збирали археологічні дані, потім – зображувальні джерела того періоду, які показують, як човни виглядали. Наступний етап – це етнографічні дані, які дають можливість побачити технології. Чому саме така технологія, яким чином вона розвивалася, яким чином її використовували в цьому регіоні і чому вона не змінювалася. Це свого роду науковий процес”, – розповідає Володимир Ільків.

Майстрували човен пів року. У проєкт вкладали власні гроші. Час від часу, фізичною працею їм допомагали друзі.

Човен зроблений із соснових дощок. Деякі деталі – із дуба. Називають цей човен довбанкою через форму дна. За часів Київської Русі верхню частину човна могли використовувати повторно.

“В основному, в нас робили на кілки кріплення всі,так як метал завжди був дефіцитом і, в принципі, як ви бачите, тут металу дуже мало. Тільки на таких речах, на яких він необхідний. Тут по штевні (носі корабля) і якісь важливі конструктивні кріплення. Решта дощок кріплені на кілки”, – каже Назар Морозко.

6 серпня на цьому човні сплавлятимуться по Дністру із міста Галич до села Лука. Участь в експедиції зможуть взяти усі охочі.