Франківець переплив Дарданелли на знак особистої перемоги над COVID-19
Диван на коліщатках в темній вітальні

Франківець переплив Дарданелли на знак особистої перемоги над COVID-19

Автор: Влада Гнатів
31/08/2021 19:53
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама

Івано-франківський підприємець і громадський діяч Віктор Загреба взяв участь у масовому запливі через протоку Дарданелли між європейським півостровом Галліполі та півостровом Мала Азія у Туреччині. Франківець подолав дистанцію 4,5 км на відкритій воді менше ніж за 1,5 год.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Як розповів Віктор Загреба на своїй сторінці у facebook, переплисти Дарданелли він вирішив перед новим роком після того, як влітку 2020-го важко перехворів на COVID-19.

«Я хворів на ковід рівно рік тому. Перебіг хвороби був досить непростий, з пневмонією і антибіотиками. Ще пів року після формального одужання здоров’я було кепське. Тому перед новим 2021 роком, коли прийнято ставити цілі на рік, я вирішив кинути собі виклик у сфері фізичної форми і здоров’я, особливо відновлення функції легенів», – написав Віктор Загреба.

Для цього франківець зареєструвався на дві спортивні події – веломарафон на Поліссі (100 км) і заплив через Дарданелли. Марафон він успішно подолав у червні цього року, проїхавши навіть не сотню, а 130 км.

Напередодні запливу Віктор зізнався, що почав хвилюватися, хоча й готувався до цієї дистанції – плавав у басейні та франківському міському озері.

«Плюсом є те, що течія буде допомагати – вона тут досить сильна в південному напрямку. Мінусом є те, що це все-таки море. Ніхто не знає, які будуть хвилі і вітер, та й температура води теж мені поки що невідома. Інший мінус – обмеження по часу. Оскільки це важливий морський шлях, для змагання рух кораблів закривають на недовгий проміжок часу. На подолання дистанції нам виділено 2 години.

Мене ніхто ніколи серйозно не тренував плаванню, так само як і їзді на велосипеді, ходінню пішки чи бігу. Мої навички – самонабуті. А отже, техніка мого плавання не оптимальна, а швидкість невисока, близько 27-28 хвилин на 1 км, і то на спокійній воді. Якщо море чи фізичний стан будуть несприятливі, є ймовірність, що я не вкладусь у ліміт часу і мене змусять “фінішувати” достроково на катер супроводу.

Будуть катери супроводу, але ніякого “рятувального кола” – лише людина і море. Глибина протоки у місці нашого запливу в районі 50 метрів, дна там видно точно не буде», – писав Віктор.

Заплив через Дарданелли

Вчора франківець поділився новиною, що все завершилося успішно:

«Близько 8:35 зайшов у воду з Європи і перед 10:00 фінішував вже в Азії через Хеллеспонт/Дарданелли… Це загалом нелегкий заплив, було помірно важко не так фізично, як психологічно і навігаційно, орієнтуватись непросто, сонце світить рівно назустріч, течії сильні і різноманітні. Але все вдалося подолати, фініш є, і це головне».  

Довідка. Міжконтинентальний заплив Dardanelles Swimming Race – офіційно найстаріший масовий заплив на відкритій воді. Засновником змагання вважається знаменитий англійський поет-романтик Джордж Гордон Байрон.

Протока Дарданелли, що з’єднує Егейське море з Мармуровим, для плавання вважається досить складною і небезпечною. Через різну солоність морів тут є дві постійні течії – поверхнева вздовж європейського берега, спрямована з Мармурового моря в Егейське, і глибинна – в протилежному напрямі. Численні невеликі затоки вздовж обидвох берегів створюють постійні вири. Вітри там вкрай непередбачувані. Швидкі течії і вітри спричиняють високі хвилі.

3 травня 1810 року лорд Байрон та офіцер Королівського флоту з екіпажу фрегата «Салсетт» Вільям Екенгед вперше в історії вплав подолали Дарданелли. До речі, це вдалося з другої спроби: у квітні того року Байрон не зміг завершити дистанцію, бо вода була надто холодна, а течія – надто сильна. До Байрона і Екенгеда вважалося, що переплисти Дарданелли неможливо. Байрон, який був чудовим плавцем, перетнув протоку за 1 годину 10 хвилин, Екенгед впорався на 5 хвилин швидше. Відстань між берегами приблизно 1,5 км, але сильна течія змусила плавців подолати майже 5 км.