-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Франківщина на передостанньому місці по темпах продажу землі після відкриття ринку

-Реклама-spot_img
spot_img

Жителі Івано-Франківської області не поспішають продавати свої земельні ділянки після старту «Ринку землі».

Як писали ЗМІ раніше, в ніч на 31 березня Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин нагадав, що 9 жовтня – рівно 100 днів від початку роботи «Ринку землі».

«Цей закон дав змогу всім українським власникам землі здійснювати різні матеріальні дії. У нас нараховується 621 000 гектарів сільськогосподарської землі, зокрема 400 000 гектарів ріллі. В середньому у нас пай – один гектар, що розміщений в різних ділянках. Дуже велика подрібненість землі», – говорить Андріїшн.

- РЕКЛАМА-

Він наголошує, що від оренди землі громади отримують надходження в свої бюджети, які можуть використовувати на розвиток своїх селищ.

«Вся інформацію про земельну власність в електронному варіанти, що робить все прозорим та запобігає корупції. Продавати землю через аукціони буде вигідно. За сто днів в нашій області відчуджено 809 ділянок землі площею 309 гектарів, а середня ціна 53 000 гривень за гектар. Наша область на передостанньому місці по темпам продажу землі, після нас йде тільки Чернівецька область. Думаю, що наші землевласники розуміють вартість землі, тому не поспішають її продавати», – розповідає Андріїшн.

В.о. начальника головного управління Держгеокадастру в області Олег Шастко також повідомив, що на Прикарпатті немає великої кількості проданої землі, бо наша область не аграрна, а є багато лісів.

«Наші люди не були готові до «Ринку землі», бо вони неправильно по оформляли свої ділянки. Зараз ми цим займаємося. За 2021 рік було подано майже 50 000 заявок про реєстрацію земельних ділянок», – пояснює Шастко.

Голова П‘ядицької сільської ради Петро Гайдейчук поділився досвідом від роботи «Ринку землі».

«В 2016 році наша громада утворилася і ми одразу працювати над проєктами, які фінансували з нашого бюджету. Щоб зацікавити наших жителів до обробки землі ми започаткували проєкт «П‘ядицькі культури», а землю передали у власність нашій комунальному підприємству. Землю привели до порядку, яку отримали від держгеокадастру. Нам допомагали мешканці, за що я їм дуже дякую. Відтепер ми маємо чотири гектари лохини посадженої, а також крапельний полив за європейськими технологіям», – розповідає Гайдейчук.

Нагадаємо, що передбачає закон:

Перше. У перші два роки буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. З 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки, як було передбачено останнім проєктом.

Друге. З 2021 до 2023 року право на покупку землі буде тільки у фізосіб. Юридичним особам забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення.

Третє. В перші два роки буде діяти заборона на продаж державної землі.

Четверте. Щодо надання права іноземцям купувати землю позиція не змінилась – питання буде вирішене на референдумі.

П’яте. Іноземцям заборонено купувати землю, що розташована ближче 50 км від державного кордону України, незважаючи на результати референдуму.

Шосте. Передбачене переважне право орендаря на купівлю. Орендар має можливість передати переважне право на придбання ділянки іншій особі, але про це повинен бути письмово повідомлений власник.

Сьоме. Мінімальна ціна – не менше нормативної грошової оцінки.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні