-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Франківськ готується до електронного квитка – чому подорожчає проїзд

-Реклама-spot_img
spot_img

Нещодавно «Електроавтотранс» закупив перші валідатори, які потрібні для впровадження електронних квитків

Результат пошуку зображень за запитом "електронний квиток"

Досвід позичили

«Нам потрібні електронні квитки, бо вони вже всюди є, – говорить міський голова Руслан Марцінків. – У всьому світі, в Європі. Це зручно для людей. Електрон­ний квиток дозволяє їздити упродовж години, тобто можна їхати з пересадками, заплативши лише раз. Крім того, ми будемо знати весь пасажиропотік, мати всю статистику».

- РЕКЛАМА-

За словами мера, пенсіонери матимуть свої окремі картки, студенти – свої. Крім того, запровадження електронного квитка має змусити людей платити за проїзд, каже він, пише “Репортер“.

Начальник управління транспорту і зв’язку Олег Ганчак розповідає, що про те, як має виглядати електронний квиток, вони писали на сайті міста ще у 2016 році.

«Якби нам вдалося запровадити це ще тоді, то ми були б одними з перших в Україні, – каже Ганчак. – На жаль, не вийшло, бо не врахували певних технічних моментів. Ми пішли іншим шляхом – подивилися, які труднощі з цим виникають в інших обласних центрах. Поїхали до Львова, Тернополя, враховували їхній досвід, радилися і спілкувалися з тамтешніми фахівцями».

За словами Олега Ганчака, приватні перевізники до таких змін ставляться нормально. Вони будуть орієнтуватися на комунальників і вже з 1 січня 2020 року почнуть встановлювати валідатори на свої автобуси. Про це йдеться і в договорах з перевізниками.

Першими стануть пільговики

«З 1 жовтня почнеться запис на електронну чергу для подання документів на виготовлення пільгових карток, – говорить директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк. – Це триватиме до 1 червня 2019 року. В місті створять 10 точок з кол-центрами, пільговики будуть туди дзвонити і їх записуватимуть на конкретну годину, аби уникнути скупчення. Потім людина приносить документи, її одразу фотографують – для пільговиків картки будуть обов’язково з фотографією».

За словами Голутяка, учні і студенти зможуть отримати картки лише з 1 січня. Спершу картки зроблять пенсіонерам, ветеранам АТО та іншим пільговикам, а їх у Франківську 60 тисяч. Пасажири без пільг картки купуватимуть, до 1 січня комунальники сформують мережу – підприємці та супермаркети співпрацюватимуть з ними та продаватимуть картки.

Поповнити картку, каже Голутяк, можна буде через інтернет, наприклад, «Приват24» або в терміналах. При купівлі картки на ній уже буде певна кількість безкоштовних поїздок. Звичайна картка може бути в режимі проїзного, одноденного проїзного, місячного проїзного, та одноразова – тобто гроші зніматимуться щоразу.

«Вартість картки немала, – каже Віталій Голутяк, – адже це не просто пластик, всередині є смарт-чіп. Ми їх ще не виготовляли, тому не можемо сказати навіть приблизну вартість».

Система почне працювати ще цьогоріч, бо комунальники вже закупили першу частину валідаторів. Скоро їх почнуть ставити. Але спочатку валідатори працюватимуть тільки на банківські картки із функцією безконтактної оплати – PayPass та PayWave. У контролера буде спеціальне обладнання, яким він зможе перевірити, чи оплатила людина проїзд.

«Щойно ми поставимо валідатори – можна буде розрахуватися за проїзд банківською карткою. З 1 січня до 1 червня вже можна буде розраховуватися банківською і транспортною карткою, а з 1 червня – тільки транспортною, – розповідає Голутяк. – Втім, для гостей міста і тих, хто не хоче купувати картки, у водія буде спеціальний термінал. Він зможе приймати готівку, термінал друкуватиме квиток. Але такий квиток буде дорожчим».

Ціна зросте

За словами Віталія Голутяка, комунальники вже витратили 1,5 млн грн, на них купили 36 стаціонарних валідаторів, 26 переносних валідаторів для водіїв, систему стабілізації напруги та програмне забезпечення.

«Ми думаємо, що нам потрібні мінімум 200 стаціонарних валідаторів, – каже він. – У старі тролейбуси стаціонарні ставити не будемо. Якраз до червня до нас приїдуть 29 нових білоруських тролейбусів, почнемо ставити на них і на ті тролейбуси, які не плануємо списувати. На інші будемо давати водіям тільки переносні валідатори, через них теж можна розрахуватися транспортною карткою».

У франківському транспорті буде такий самий тип валідатора, як у Тернополі та Житомирі, їх виготовляє чеська компанія Mikroelektronika – лідер з виробництва такого обладнання у Європі, говорить Голутяк.

«Мер анонсував, що коли приїдуть нові тролейбуси – зросте ціна на проїзд, говорить директор КП «Електроавтотранс». – Ми думаємо, що ціна проїзду в комунальних автобусах і тролейбусах має бути однаковою, бо обслуговування тролейбусів не дешевше. Але остаточно ціну визначатиме виконком».

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

4 КОМЕНТАРІ

  1. Отже при впровадженні електронного квитка ці “впливі приватні перевізники” щезнуть самі по собі .Не буде кешу.

  2. А в 2020 ще будуть в Франківську приватні перевізники? Я впевнений що вони швидше вилетять з міста разом із марципаном

    • Їхав вчора 28 маршрутом. Це якесь Середньовіччя — школярів висаджує, бо вони не мають учнівських, квитки не видає, їхав якимись городами між Івана Павла ІІ і Вовчинецькою без усяких попереджень про зміну маршруту, зупинитись не хотів. Переходьте швидше на муніципальний транспорт так як на 27 маршруті!

      • Мою малу о 18.30 висадив водій маршруту 43, хоча вона учениця школи 11 і їхала з другої зміни (можна до 21.00 тим, хто у другу зміну) правда без учнівського. Дорогі директори шкіл, повидавайте вже ті учнівські, щоб наших дітей не висаджували!

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні