Диван на коліщатках в темній вітальні

Франківськ гуляє й колядує. Чим зайнятися у Франківську на новорічно-різдвяні свята

Автор: Ігор Василик
30/12/2019 11:07
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
До Нового року залишилося кілька днів. Цьогоріч на свята буде декілька додаткових вихідних і купа заходів від мерії. Тож не конче сиділи за столами чи лежати на дивані – «Репортер» вибрав найцікавіші події у святковій програмі Івано-Франківська, аби свята запам’яталися кожному.

На період новорічно-різдвяних свят департамент культури міської ради напланував 100 заходів і три фестивалі – «Новорічні витребеньки», «Різдво у Франківську» та «Коляда на Майзлях».

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

«Новорічні витребеньки», в основному, стосувалися відкриття ялинок у мікрорайонах та створювали передсвятковий настрій виступами місцевих колективів. І завершиться цей фест відзначенням новорічної ночі на Вічевому майдані. Якщо не боїтеся галасливого натовпу й готові трохи померзнути, то приєднуйтеся.

Початок святкової програми «Новорічна ніч 2020» за участю рок-гурту «Гайдамаки» запланували на 23:55. Триватимуть гуляння біля головної ялинки до 4:00 1 січня. Якщо на Вічевому стане нудно, то біля Ратуші ковзанка у новорічну ніч теж працюватиме до 4:00. Зате 1 січня розпочне роботу з 14:00.

До речі, пам’ятайте про безпечне поводження з піротехнікою. Адже після нещасного випадку на відкритті ялинки у 2017 році мерія заборонила використання петард, феєрверків, салютів та інших піротехнічних засобів у громадських і не відведених для цього місцях. За порядком в місті всі святкові дні слідкуватиме Муніципальна варта, поліція та нацгвардійці.

У перший день нового року цікавих чи хоч яких подій не намічається – буде нагода відіспатися, а потім сходити в гості.

2 січня на Вічевому майдані о 15:00 стартують майстер-класи для дітей. Вони будуть там щодня о тій самій годині. А з 17:00, теж щодня, заплановані виступи місцевих колективів і спортивні розваги. Одним словом, і дітей розважити можна і розім’ятися трохи. Цього ж дня у франківському драмтеатрі буде комедія «Любов до гробу». Квитки обійдуться в 50-150 грн.

3 січня у підземному переході «Ваґабундо» відкриється виставка франківського художника Andrew Caturday, який нині живе в Польщі, «Квадрати № 3». В анонсі обіцяють «концептуальні роботи з поділом квадрату на білий і чорний – або об’єднання білого й чорного квадратів в одне». Готуйтеся робити розумний вигляд.

Той, кому пощастило урвати квитки, потрапить цього дня на прем’єру від французького режисера Жуля Одрі «Фелікс Австрія» за романом Софії Андрухович. На жаль, цього місяця вже немає квитків ні на 3, ні на 21 січня.

На Різдво українці матимуть чотири вихідні дні поспіль – з суботи 4 січня по вівторок 7 січня. 4 січня драмтеатр запрошує на нову святкову програму «Коляда та й плєс ізпрежди віка». Зрежисував дійство Ростислав Держипільський, ідеї брав із праць Володимира Шухевича, Станіслава Вінценза й Василя Стефаника. За основу взяли традиції автентичної коляди з Криворівні. Вартість квитків – від 50 до 150 грн. До речі, саме на цей день квитки вже розкупили. Але ця ж програма буде також 9, 14 та 19 січня.

5 січня о 18:00 у драмтеатрі покажуть драму на дві дії «Солодка Даруся» за повістю Марії Матіос. Вартість квитка – 100 грн.

6-7 січня залишаються на сімейні посиденьки та поїздки на села, бо знову ж таки, якихось особливих атракцій чи дійств «Репортер» не помітив. У храмах міста будуть вже традиційні богослужіння.

8 січня о 12:00 в монастирі Христа Царя розпочнеться XI Міжнародний різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях». Після Божественної літургії виступлять колективи монастиря Христа Царя, струнний ансамбль Quattro Corde, квартет бандуристок «Гердан», актори франківського драмтеат­ру та Ірина Житинська.

На Вічевому майдані з 9 січня стартує триденна концертна програма. 9 та 10 січня виступи розпочнуться з 16:00. Виступають «Козаки Поділля», ансамблі з Попасної, Волновахи, Червонограду, Львова й Чернігова, дитячий хор з Іспанії та африканський хор святої Терези, «5 океан», капела «Трембіта» та ансамбль «Сіверські клейноди».

11 січня «Коляда на Майзлях» розпочнеться о 14:00 зі святкової ходи містом та рекорду на найбільшу кількість різдвяних зірок. До Вічевого майдану одночасно йтимуть чотири ходи із різних храмів міста. Перша – від монастиря Христа Царя, друга – від храму Різдва Христового, що на Мазепи, 135, третя – від катедри, а четверта – від монументу Вознесіння Христового на вулиці Валовій. Можна обрати яка вам ближча.

Усі зустрінуться на Вічевому майдані, де о 14:30 розпочнеться концерт. Виступають чоловічий хор із Польщі, театр-студія «Гердан», хор церкви святого Миколая з Канади, етно-гурт Kyrbasy, національна капела бандуристів імені Майбороди та гурт «ManSound».

Цього ж дня запланували черговий рекорд – на Вічевому майдані, позаду фонтану, має бути масове приготування банушу. Готуватимуть бануш 5 відомих шеф-кухарів, а розмішуватимуть – Назар Павлів та інші відомі стронгмени.

Розпочнуть готувати страву зранку, а уже о 15:00 усі охочі зможуть скуштувати бануш. Для встановлення чергового рекорду мерія залучає меценатів – з бюджету міста гроші не використовуватимуть. Казан для рекордного бануша виготовлять на франківському локомотиворемонтному заводі.

А на території палацу Потоцьких буде коляда від гурту «Пенсія» та оркестрів «Слава Ісусу Христу» і «Слава Україні». Колядники стартуватимуть на Промприладі о 17:00 і пройдуть центром до палацу.

Завершиться «Коляда на Майзлях» 12 січня літургією й святковим гала-концертом у монастирі Христа Царя. Початок о 12:00 та 16:00 відповідно.

Також на новорічно-різдвяні свята у палаці Потоцьких заплановані перформанс-інсталяція «Крижані скульптури» та конкурс на найкращого сніговика «Снігова фортеця». Але треба стежити за анонсами, бо наразі все впирається в погоду – самі бачите, морозу та снігу відчутно бракує.

Протягом свят на території палацу можна зробити гарні знимки у фотозоні «Родина Потоцьких» чи випробувати свій голос у караоке-коляді: екран і колонка у круглому наметі готові приймати співаків-аматорів до 20 січня. На площі палацу з 11:00 до 21:00 також діє ярмарок і виставка різдвяних шопок.

Для охочих пофотографуватися на пам’ять на стометрівці також сяють незмінні вже арки, біля цент­ральної ялинки є санчата святого Миколая, а біля скверу Руської трійці – «Сад зимових фігур».

У новорічну ніч, а також 1 і 7 січня – територія палацу буде замкненою для відвідувачів. 6 січня подій не буде, але браму відкриють до 16:00 год. Усі інші дні – в робочому режимі.

Веселих нам свят!

Авторка: Ольга Суровська