У вівторок, 14 вересня, о 18.30 в Івано-Франківській обласній філармонії ім. І.Маланюк відбудеться концерт фортепіанного дуету Dovhan&Zubko Piano Duo та Академічного камерного оркестру Harmonia Nobile. Ця подія відкриє філармонійний концертний сезон.
Єднання епох та стилів
У програмі прозвучать твори українських та чеських композиторів. Концерт для фортепіано в чотири руки у супроводі оркестру Сі бемоль мажор Леопольда Кожелуга та «Три екстравагантні танці» Мирослава Скорика виконає дует піаністів зі Львова; а концертна симфонія для струнних Сі бемоль мажор Дмитра Бортнянського і Симфонію для струнних Ля-мажор Франтішека Бенди прозвучить у виконанні оркестру.
«Естетика жанру концерту – це, певною мірою, про змагання соліста з оркестром, – пояснює Наталія Зубко. – А оскільки солістів двоє в нашому виступі, то матимемо як змагання солістів між собою, демонстрування майстерності кожного зокрема, так і покажемо вміння співпрацювати та єднатися в музиці…».
Як дует Наталія Зубко та Петро Довгань виступатимуть з івано-франківським оркестром вперше, хоча творча співпраця цих виконавців з філармонійними колективами є багаторічною, зокрема, у фестивалях та інших концертних проєктах.
«Концерт для фортепіанного дуету Леопольда Кожелуга виконується не часто, тож ми будемо раді познайомити слухачів з цією чудовою музикою, – продовжує піаністка. – Хочемо привернути увагу до творчості цього композитора, який, до речі, за життя був визнаним, але згодом несправедливо забутий». До слова, чеський композитор був сучасником Вольфганга Моцарта і Людвіга ван Бетховена, а його концерт для фортепіано в 4 руки є чи не єдиним твором такого жанру епохи класицизму.
Скорик: класика, джаз, модерн
«Творчість Мирослава Скорика ще за його життя стала класикою. І для нас дуже важливо вшанувати пам’ять нашого видатного композитора в рамках відзначення 30-ї річниці відновлення незалежності України», – кажуть піаністи. – Його музика зрозуміла для широкого кола слухачів і тим він цікавий не лише в Україні, але й далеко за її межами. Синкретизм стилів, які поєднані у творчості Скорика: класика, джаз, модерн, – якраз і дарує це розуміння для широкої авдиторії. Сподіваємось, що і нам вдасться передати особливу енергетику його музики та подарувати франківцям справжнє мистецьке свято…».
На концерті прозвучать такі твори Скорика: «Три екстравагантні танці»: «Вихід і щось іспансько-мавританське», «Сумний блюз», «Канкан зі старовинної грамофонної платівки». Музиканти обіцяють, що ці музичні твори захоплять слухача нестримною енергією, ліричними роздумами і неповторним колоритом.
Недавно до 30-річчя відновлення незалежності композитора Скорика нагородили званням Легенди українського мистецтва (посмертно).