-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Франківська педіатрка розповіла про найпоширеніші хвороби, які діти приносять з садочка

-Реклама-spot_img
spot_img

Мабуть, для всіх батьків, чиї діти відвідували садочок, знайома ситуація “два дні в садку – два тижні вдома”. Період адаптації дитини часто буває тривалим і зовсім нелегким.

Сьогодні Ольга Манастирська, лікар-педіатр, консультант з грудного вигодовування пояснить, чому це відбувається, які віруси найпоширеніші і що з цим робити, пише Правда.іф

То чому ж діти починають так часто хворіти, коли йдуть в дитячий садок?

Імунна система дитини вчиться боротися з вірусами. Це не погано для здоровʼя дитини, навіть навпаки. Організм тренується співіснувати з навколишнім світом та його небезпеками.

- РЕКЛАМА-

Можливо, батьки занадто активно оберігали свого малюка. Наприклад, одягали в теплі речі навіть при теплій погоді, що не дало можливості імунній системі познайомитись навіть з мінімальною кількістю вірусів та бактерій.

В період активного формування імунної системи прийом імуностимуляторів та жарознижувальних препаратів може лише нашкодити та значно послабити захисні функції організму.

Які віруси найчастіше зустрічаються в дитячих садках?

Найчастіше діти хворіють гострими респіраторними вірусними інфекціями. Найпоширенішими збудниками ГРВІ є: аденовіруси, віруси грипу і парагрипу, риновіруси, ентеровіруси.

Ротавірус – це кишкова вірусна інфекція, її часто ще називають «кишковий грип». Зараження відбувається при вживанні немитих овочів чи фруктів, інфікованої води. Також можливе інфікування через брудні руки або іграшки.

Симптоми: підвищення температури, водяниста діарея, багаторазова блювота, нудота, біль у животі, іноді може бути нежить і кашель.

Профілактика: вакцинація, дотримання правил особистої гігієни, часте миття рук, уникнення контакту з хворими, ретельне миття овочів та фруктів.

Що робити, якщо малюк підхопив вірус?

Там, де хворіє дитина, має бути прохолодно (18-22°С), достатньо волого (50-60%) і приміщення має часто провітрюватися. Дитина, яка хворіє, повинна регулярно ґуляти і вживати достатньо рідини. Промивайте носа сольовим розчином, це перешкоджає пересиханню слизових оболонок. При підвищенні температури у педіатричний практиці дозволено тільки парацетамол 15 мг/кг або ібупрофен 10 мг/кг.

Заборонено давати дітям: аспірин, димедрол, німесулід, анальгін, обтирання оцтом або горілкою у педіатрії. Антибіотик на вірус не діє. Він не призначається “бо висока температура” або “про всяк випадок, щоб не було пневмонії/бронхіту.” Антибіотик може призначати лише лікар.

Також не забувайте про вакцинацію. В Україні обов’язковою є вакцинація дітей проти 10 вакцино керованих інфекцій:

  • Гепатит В
  • Туберкульоз
  • Кашлюк
  • Дифтерія
  • Правець
  • Поліомієліт
  • Гемофільна інфекція
  • Kip
  • Краснуха
  • Паротит

Також є деякі вакцини, які не входять до календаря, а відносяться до рекомендованих: від пневмококу, менінгококу, вітрянки та гепатиту.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні