4,5 тисячі укомплектованих ліками аптечок для тактичної медицини та приблизно 70 наплічників для військових медиків передали на фронт учасники благодійного фонду “Згуртовані”.
Організацію заснували івано-франківські IT-спеціалісти спільно з музикантом Олександром Сидоренком на псевдо Фоззі, пише Суспільне.
“Ми їх збираємо не за стандартом НАТО. У так званій аптечці IFAK набагато менше компонентів, ніж у нас, оскільки в них за стандартом поруч завжди є військовий медик. Ми виходимо з того, що медика поруч може не бути. Це — тактичні аптечки до яких ми згодом додали ще тактичні наплічники саме для парамедиків”, — каже Олександр Сидоренко.
З його слів, 26 червня відправили понад 200 аптечок, які напередодні укомплектували IT-спеціалісти.
Шиють аптечки на виробництві, яке релокували з Харкова до Тисмениці. Менеджерка швейного виробництва Вікторія Іванова каже: працюють з осені 2022 року. За цей час декілька разів удосконалювали аптечки.
З її слів, щоб аптечка відкривалася одним рухом, почали використовувати защіпки без стоперів. Для зручності чіпляли до защіпок мотузки. Також проводили тест на гучність замка. Аби військові, які перебувають недалеко від позицій ворога, могли користуватися аптечкою, не видаючи свого розташування.
“Вони глобально не відрізняються. На перший погляд, вони дуже схожі. Там є маленькі нюанси, які їх відрізняють. Але саме от в тактичних виробах ці нюанси й мають значення”, — розповідає Вікторія Іванова.
У кожній аптечці є посібник-комікс з тактичної медицини.
Також на запит фонду “Згуртовані” на виробництві виготовляють тактичні м’які ноші для евакуації військових. Зазвичай їх прикріпляють до евакуаційних медичних наплічників.
“Було завдання за можливості зробити їх легкими та міцними, тобто дві такі опції. Ну і зручними”, — каже Вікторія Іванова.
Наразі на виробництві працюють над прототипом тактичної аптечки, яку військові змогли б кріпити на ногу. У ній, розповідає менеджерка Вікторія Іванова, має бути еластичний строп.
“Вона має додатково ще нитку, яка тримає цей виріб на руці або на нозі, залежно від того, куди її кріплять. Тобто є моменти специфічної фурнітури, яку до цього не використовували”, — каже Вікторія Іванова.