Диван на коліщатках в темній вітальні

Франківські актори взяли участь у фестивалі «Під цвітом сакури» в Ужгороді

Автор: Орися Корчун
23/04/2019 11:54
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама

18 квітня в Ужгороді завершився III фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури». Вже традиційно у час цвітіння сакур та магнолій до столиці Закарпаття приїжджають провідні театральні колективи України. Цього разу сім театрів представили свої п’єси на різних сценічних майданчиках Закарпатського облмуздрамтеатру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв.

Результат пошуку зображень за запитом "Іванофранківські актори взяли участь у фестивалі «Під цвітом сакури» в Ужгороді"

Фрагмент з вистави «На західному фронті без перемін»

Гості краю, туристи і жителі Ужгорода побачили колективи Львівського національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, Волинського академічного обласного українського муздрамтеатру імені Тараса Шевченка, Київського академічного театру «Колесо», Київського академічного «Молодого театру».

Господарі презентували виставу «Спадкоємець» Лео Е. Манна. А актори Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. І. Франка повезли постановку 2017 року – першопрочитання на вітчизняних сценах романа Е. М. Ремарка «На західному фронті без перемін», котру в рамках відкритої ще 2015 року «Франківської режисерської майстерні» представив Олексій Гнатковський.

Герої вистави – представники «втраченого покоління», 20-річні хлопці, які ще вчора навчалися, мріяли, будували плани на щасливе майбутнє, та опинилися в кривавому місиві Першої світової. Пронизлива і відверта історія про війну і проти війни викликала овації та сльози в глядачів.

Перед виставою її режисер, заслужений артист України Олексій Гнатковський на прес-конференції розповів про роботу над постановкою, зазначивши, що у тексті Ремарка, котрий сам провів багато часу в окопах, є багато про смерть і війну, а «…ми ставимо виставу про мир і життя».«У нашій виставі усі шестеро хлопців грають одну людину – головного героя», – сказав режисер-постановник О.Гнатковський.

Директор і художній керівник Івано-Франківського національного академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. І. Франка народний артист України Ростислав Держипільський зазначив, що в перспективі іванофранківці готові представити на ужгородській сцені й інші постановки, наприклад, «Оскар і Рожева пані», «Солодка Даруся», котрі відомі театральним гурманах України і світу.

Після тригодинної вистави директор та художній керівник Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру Василь Марюхнич подякував гостям за емоції від блискучої гри, вручив диплом лауреата фестивалю «Під цвітом сакури» та передав акторам символ фестивалю – статуетку, яку виготовив скульптор Олександр Сопільняк. І запросив «найкращий театр Європи» на наступний фестиваль.