Нагадаємо, що 6 квітня у мережі оприлюднили фото заскленої колонади готелю “Дністер”.
Після опублікованих світлин франківці обурилися та висунули вимоги щодо реставрації готелю “Дністер”.
Вже пізніше у мережі з’явилася інформація, що нові власники готелю “Дністер” таки погодились демонтувати скандальні склопакети із вулиці Шевченка.
Сьогодні громадський активіст Ростислав Шпук вкотре звернувся міського голови, міської ради, її виконкому і Департаменту архітектури щодо відновлення галереї будівлі “Дністра”.
“Виголошене представниками Бойків звинувачення громади в ненаданні проектних пропозицій – це не просто переведення теми у власний штучний дискурс. Це намагання зняти з себе відповідальність не лише за недотримання закону, а й у майбутньому, потенційо – за недотримання слова.
Справа в тому, що наша проектна пропозиція подана і проголошена з самого початку і далі звучить рефреном: повернення усій галереї первісного цілісного історичного вигляду.
Громада вимагає дотримання закону, відстоює власний простір і права. Вона в жодному разі не повинна забезпечувати готельєрів технічними проектними пропозиціями, коли йдеться не про новобудову і не про атракціон. Для цього є ліцензовані фахівці.
Дилетантські проекти у випадку такої відповідальної пам’ятки не можуть мати ваги. І призводять саме до такого принизливого спотворення, яке ми отримали за результатом діяльності родини Бойків.
Нефахове грубе втручання у тонке і є головним пунктом нашого з ними протистояння.
До цієї будівлі допустимий лише науковий підхід, проект відновлення потребує глибокої історико-архітектурної проробки.
Тому ми одразу звернулись до міської влади, щоб вона взяла контроль за виправленням ситуації на себе. Тобто намагаємось втримати все у правовому полі. Що, очевидно, досі не оцінили опоненти. На жаль.
В умовах , що склались, галерея має бути об’єднуючим елементом цілого будинку. Диморфні розбіжності у стилях частин фасаду, створені легковажним поводженням з пам’яткою, не можуть зачіпати галереї, яка одночасно є прохідною частиною вулиці Шевченка. І збереження її прохідності, крім всього іншого, гарантовано законодавчими статтями про сервітутні обмеження.
Тому від імені Громадської Ініціативи “Архітектурна варта” звертаємось (вкотре!) особисто до міського голови, міської ради, її виконкому і Департаменту архітектури, тепер уже з розширеним проханням:
- Забезпечити створення загального проекту відновлення галереї будівлі “Дністра”.
- Визнати реставрацію другої частини будівлі пріорітетним завданням N1 у місті. Зразкове відновлення фасаду цієї будівлі за всіма європейськими нормами збереження пам’яток історичної спадщини та у відповідності до діючих законів має бути показовим і стати прикладом дії на подальше.
Просимо найближчим часом залучити фахових виконавців до створення науково-технічного проекту реставрації цієї частини будівлі. - Просимо забезпечити фінансування цієї реставрації серед найпріорітетніших, а також призначити повноважного держ.службовця, відповідального за координацію проектно-реставраційних робіт.”,-пише Ростислав Шпук.