Франківські історики розповіли про отриману ними найпрестижнішу наукову нагороду країни. ФОТО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Франківські історики розповіли про отриману ними найпрестижнішу наукову нагороду країни. ФОТО

Автор: Олег Мамчур
12/12/2024 15:16
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

У Будинку вчених Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася пресконференція з лауреатами Національної премії України імені Бориса Патона.

Цьогоріч цією престижною премією нагороджено колектив авторів за роботу “Україна Соборна у боротьбі за державну незалежність 1917–1923 рр.”, подану на здобуття премії Вченою радою університету, інформує Правда.іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Серед лауреатів:

  • Ігор Цепенда, доктор політичних наук, виконувач обов’язків ректора університету;
  • Володимир Великочий, доктор історичних наук, декан факультету туризму;
  • Микола Кугутяк, доктор історичних наук, завідувач кафедри етнології і археології;
  • Микола Вітенко, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки;
  • та їхні колеги з інших наукових установ України.

“Була проведена велика пошукова робота в різних архівах: українських, польських, румунських, австрійських. Видали декілька потужних збірників документів для того, аби все це було представлено на документальному рівні. Потім було видано цілу низку монографій про різні аспекти, пов’язані із Соборністю. Було проведено низку конференцій “Україна — соборна”, де обговорювалися ідеї єдності. І звичайно, вийшла чотиритомна енциклопедія Західно-Української Народної Республіки – вершина тієї величезної роботи. Адже енциклопедію не можна просто взяти і написати. Треба мати величезний авторський колектив, об’єднати його і зацікавити людей, аби написали різні статті, які увійдуть до енциклопедії”, – розповідає доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олександр Добржанський.

Головна ідея цієї монументальної наукової роботи в тому, що Україна завжди була соборною. У роки революції 1917-1921 років українці на ділі показали, що вони прагнуть єдиної соборної незалежної України.

Національна премія імені Бориса Патона — це найвища державна нагорода у сфері науки, яка визнає видатні досягнення у науковій та інноваційній діяльності.

“Це найпрестижніша наукова нагорода України для українських дослідників, які займаються різними напрямками. Участь у цьому проекті взяли понад 240 істориків України. Це. Один з небагатьох проектів, який об’єднав істориків усієї України, провідні університети та академічні інституції країни.  Увесь проект – це не тільки 4-томне видання, це понад 3200 статей. Значення цього проекту надзвичайне. Він повертає нас до джерел нашої історії, до її уроків боротьби з більшовизмом. Ми маємо зрозуміти, хто наш споконвічний ворог”, – каже доктор політичних наук, виконувач обов’язків ректора Прикарпатського університету Ігор Цепенда.