Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Франківські медики розповіли основні правила поведінки при короновірусі

-Реклама-spot_img
spot_img

Сьогодні у Івано-Франківську провели позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з питань вжиття заходів протидії поширення коронавірусу у місті, інформує Правда.іф.

«Нам треба порадитися, що робити у випадку появи коронавірусу в місті, аби не було паніки серед людей. Ми повинні бути готовими до всього», – наголосив міський голова Руслан Марцінків.

Начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко розповіла про ситуацію з коронавірусом.

Ситуація із коронавірусом у світі та в Україні

- Advertisement -

На сьогоднішній ранок у світі виявлено 90 тисяч тих, у кого підтверджено коронавірус, а також близько 40 тисяч осіб, які уже одужали, 3100 людей померло від коронавірусної хвороби. Летальність від хвороби – 3%.

60 країн світу мають зафіксовані захворювання, серед них 25 європейських країн мають підтвердження про хворобу. Найбільше постраждала Італія. Але в цій країні зараз відбувається стабілізація кількості захворілих.

В Україні, станом на сьогодні, підтверджений 1 випадок коронавірусу у жителя Чернівецької області, який подорожував Італією. З 26 лютого він відчував нездужання, пацієнтом була застосована практика самоізоляції на кілька днів. Також потрібна самоізоляція терміном не менше 14 днів тих людей, які могли мати контакт з захворілим. Всі випадки підтвердження коронавірусу проходять підтвердження і в світових лабораторіях.

Після погіршення стану, пацієнт був госпіталізований.

Ситуація з коронавірусом на Прикарпатті

Сьогодні відбулася Колегія управління охорони здоров’я, на якій йшлося про те, що протягом кількох останніх днів до обласної інфекційної лікарні двоє людей поступило з підозрою на коронавірус. Це хлопчина з Калуського району і жінка з Делятина, але в них результати є від’ємними.

На сьогоднішній день у нас немає жодного випадку підозри на коронавірусну інфекцію. Ми проводимо багато заходів, аби бути готовими боротися з хворобою. На сьогоднішній день маємо багато нормативних документів і алгоритмів дій, що робити у випадку виявлення інфекції: що має робити лікар, якого викликали до пацієнта додому, що має робити лікар приймального відділення, що має робити лікар-анестезіолог чи реаніматолог. Усі ці матеріали відправлені у лікувальні заклади міста.

Коли лікар виявив такого пацієнта, визначеним в області закладом, де будуть лікуватися такі пацієнти – є обласна інфекційна лікарня.

Чи можуть пацієнти з коронавірусом лікуватися в звичайній лікарні?

Такі пацієнти не можуть перебувати в жодному стаціонарі, окрім інфекційної лікарні. Також в Івано-Франківській області виділені опорні лікарні, де є інфекційні відділення, які зможуть приймати пацієнтів. Це такі міста, як Долина, Городенка, Калуш. Там є навчений персонал, який знає, як лікувати різного роду інфекційні захворювання.
В Івано-Франківську в обласній інфекційній лікарні є в наявності 170 ліжок.

Що робити, якщо у вас є підозра на коронавірус

З кожним, хто контактував з хворою або можливо хворою людиною, проводиться опитування, наскільки людина має виражені симптоми. Якщо їх немає, пропонується самоізоляція, людині пропонується бути вдома в самоізоляції не менше 14 днів, а іноді 27 днів побути вдома, в оремо виділеній кімнаті. Члени родини мають перебувати на відстані 1-2 метрів від такої людини.

Працює «гаряча лінія»

0995448332 – працює телефон гарячої лінії в інфекційній лікарні, і кваліфікований лікар-інфекціоніст відповідає на різні запитання щодо коронавірусу.

Коли відбувається прийом пацієнта, лікарю потрібно зібрати правильний анамнез, а це: висока температура, кашель, чхання, виражене нездужання.

Чи може відрізнити коронавірус від ГРВІ простий мешканець міста?

Цього не може ніхто, окрім лікарів, яким потрібно розпитати пацієнта, чи були в нього контакти з тими, хто міг мати коронавірусну інфекцію: чи спілкувалася людина з кимсь, хто недавно побував, наприклад, в Китаї чи Італії, чи відвідував лікувальні заклади, де могли бути інфіковані люди.

Також нами поширені через управління транспорту інформаційні пам’ятки і плакати, де чітко прописано, що робити.

Основні правила поведінки

Дотримання особистої гігієни рук, дотримання кашльового етикету – кашляти у одноразові хустинки і одразу викидати їх, прання багаторазових хустинок, при їх відсутності хустинок – кашляння у рукав. Якщо доглядаєш за тим, хто кашляє, потрібно аби хвора людина одягала маску.

Зараз є проблема із наявністю масок у аптеках міста. У продажі їх нема.

Нагадаємо, міський голова Івано-Франківська ініціював збір гуманітарної допомоги Китаю. Жителі китайського Наньніну дякували Івано-Франківську та знову просили про допомогу.

«Це катастрофа, що масок нема!», – зауважив Руслан Марцінків.

Окрім того, медики пропонують визначити опорні заклади, де мають бути ізольовані бокси.

У Івано-Франківську таким опорним закладом є Центральна міська клінічна лікарня, потрібна передбачити облаштування одного з таких приміщень – ізольованих боксів в цьому закладі.

В місті проводитимуть обробку громадського транспорту із використанням дезинфікуючих засобів.

Протидія поширення:

Щоденний контроль звернень мешканців міста за медичною допомогою. Щоденний моніторинг звернень осіб із підозрою на коронавірус в обласну інфекційну лікарню. Важливо не припиняти дезінфекційні засоби в транспорті. В школах після уроків приміщення прибирати із дизсередниками. Поміж уроків проводити провітрювання приміщень. Вологе прибирання проводити у офісних приміщеннях та провітрювання.

УВАГА: під час провітрювань люди мають перебувати за межами приміщення.

Рекомендація: не йти в поліклініку при наявності симптомів гострих респіраторних інфекцій, аби обмежити контакт з іншими людьми. Також лікарям не рекомендують приходити додому до пацієнтів, щоб не було такої ситуації, як у 2008 році, коли померло троє лікарів.

Потрібно напрацювати тексти для дітей, щоб провести диктанти в школах щодо коронавірусу та засобів безпеки.

Заклади охорони здоров’я необхідно забезпечити дезсередниками, щоб можна було захистити персонал. Також в цих закладах проведуть міні- асимуляційні навчання для персоналу.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні