4.4 C
Ivano-Frankivsk
Вівторок, 2 Червня, 2020
Головна FB Франківські медики розповіли, як коронавірус може впливати на перебіг вагітності

Франківські медики розповіли, як коронавірус може впливати на перебіг вагітності

Вагітні жінки не є більш вразливими до коронавірусу, вони не хворіють частіше, ніж інші люди. Але ризики після інфікування – високі, відтак вагітних відносять до групи ризику.

Щоб не заразитися, медики радять вагітним жінкам та породілям строго дотримуватися певних правил. Відповідні поради опублікували у мережі Фейсбук на сторінці КНП “Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради”.

Щоб не заразитися, вагітним жінкам слід:

• уникати скупчень людей;
• ретельно мити руки;
• мати з собою власний рушник, не користуватися повітряними сушарками у громадських вбиральнях;
• мати із собою спиртовмісний антисептик і обробляти ним руки, якщо немає можливості їх помити;
• не торкатися обличчя;
• розраховуватися карткою, а не готівкою;
• більше ходити пішки, менше користуватися транспортом;
• якомога більше залишатися вдома.

“Користуйтеся антисептиками, якщо немає змоги вимити руки з милом”, – нагадують лікарі.

Як діяти вагітним, якщо у них є підозра на Covid-19

Передусім, радять не їхати до лікарні, а зателефонувати своєму лікарю та обговорити ситуацію — описати симптоми, контакти, історію подорожей тощо. Після консультації лікар може порадити самоізолюватися (поки не буде інструкцій як діяти далі). Якщо ситуація невідкладна — потрібно викликати екстрену медичну допомогу.

Що відомо про загрозу для вагітних, породіль та немовлят?

Щодня інформація змінюється, але з наявних даних, видно, що всі матері, які перехворіли на коронавірус Covid-19, живі і їхні діти живі, а патологій немає.
З-поміж обстежених в Китаї 147 жінок, хворих на Covid-19, 8% мали важкі симптоми, і 1 жінка потребувала штучної вентиляції легень та народила шляхом позапланового кесарського розтину. Більшість жінок мали помірні симптоми хвороби. Жінки, що хворіли на Covid-19, частіше мають передчасні пологи.

У Великій Британії зафіксували перший випадок Ccovid-19 в новонародженого, мати якого хвора на коронавірусну інфекцію. В усіх інших дітей, народжених інфікованими матерями, аналізи вірус не виявили. Але з немовлятами інфікованих породіль поводяться із застосуванням тих самих заходів безпеки, що і з інфікованими людьми.

Як годувати грудьми мамам з підозрою чи підтвердженим Covid-19

Грудне молоко забезпечує захист від багатьох хвороб. Є рідкісні винятки, коли годування груддю або годування грудним молоком не рекомендують.
Тому грудне вигодовування в разі хвороби в матері не заборонено. З обмеженої кількості досліджень відомо, що в амніотичній рідині та грудному молоці віріонів не виявлено. Даних про можливість передачі коронавірусу через грудне молоко також зараз немає. Але весь час контакту з дитиною матір повинна бути в захисному респіраторі та мати чисті руки.

Ізоляція новонародженого від матері не рекомендована. Розумним рішенням є апаратне зціджування молока. Матір повинна дотримуватися правил гігієни.

Щодо пологових будинків

Проблемою є прийом пологовими будинками хворих на Covid-19 жінок, адже їм потрібна ізоляція в окремі кімнати та недопущення інфікування інших породіль. Ідеально, якщо будуть заклади чи відділення, де народжуватимуть інфіковані жінки. Це простіше, ніж в кожному закладі забезпечити розділення здорових та інфікованих, і запобігти поширенню вірусу між ними з персоналом.

Залишіть коментар

avatar
  Підписка  
Сповіщення про
- РЕКЛАМА -
  • Miloan.ua
- РЕКЛАМА -
  • Купити квартиру Івано-Франківськ
  • цитадель
- РЕКЛАМА -

ВАЖЛИВЕ!

close-link