Франківські медики успішно прооперували хворих з критичними вадами серця. ФОТО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Франківські медики успішно прооперували хворих з критичними вадами серця. ФОТО

Автор: Олег Мамчур
31/10/2023 17:19
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама

Медики Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська спільно з польським професором Міхалом Зембалою успішно прооперували трьох хворих з критичними вадами серця.

Про це повідомили на facebook-сторінці медзакладу.В ЦМКЛ спільно з польським професором Міхалом Зембалою здійснили три складні оперативні втручання для хворих з критичними вадами серцевих клапанів.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Перший хворий мав з критичний стеноз аортального клапана з фракцією 34.  Пацієнту 80 років. Перебував у критичному стані до операції. Зараз чоловік почуває себе добре і незабаром буде виписаний додому.

Другий хворий –  з важкою недостатністю мітрального клапана та багатосудинним ураженням коронарних артерій з фракцією викиду менше 30, тобто з поганою скоротливою функцією серця.

“Пацієнту здійснили пластику мітрального клапана, тобто зберегли його власний. Це дозволить йому у майбутньому не бути залежним від варфарину і не контролювати свій рівень розрідження крові”, – пояснює лікар-кардіохірург ЦМКЛ Світлана Сарапук.

Також цьому пацієнту зробили коронарне шунтування.

“Це була важка операція за рахунок поєднаної патології серця”, – говорить Світлана Сарапук.

Третій пацієнт – 31-річний чоловік, якому в дитинстві прооперували вроджену ваду серця.

“У пацієнта був критичний стеноз мітрального клапану через перенесений ревматизм. Складний випадок за рахунок того, що це реоперація, що значно ускладнює анатомічні умови, оскільки наявний злуковий процес і дуже важкий етап препарації самого серця”, – говорить Світлана Сарапук.

Цьому пацієнту лікарі здійснили протезування мітрального клапану. Його відкриття до операції було 0,6 см. Внаслідок чого чоловік мав постійну задишку. Зараз він себе почуває добре та може жити повноцінним життям.

Всі операції проводились в умовах ️штучного кровообігу – це коли серце у пацієнта стоїть, а його функцію виконує апарат ШК, яким керує лікар анестезіолог-перфузіолог.