-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Франківські науковці придумали, як використовувати із користю отруйний борщівник Сосновського ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

Науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу запатентували винайдені способи переробки борщівника Сосновського та наземної частини сильфії пронизанолистої у папір.

Автором ідеї є студент групи Ек-17-1 Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ Роман Сав’юк, пише пресслужба ВНЗ. Завдяки спеціальній технології отруйну рослину-шкідник та інший сухостій можна переробляти у папір, на який можна навіть наносити зображення.

«В наш час для виробництва паперу більшість підприємств використовує деревну целюлозу. А це, як відомо, тягне за собою певну частку у вирубуванні лісів. Ми ж пропонуємо альтернативу з використанням целюлози рослин, які щорічно відновлюються.

Подібні технології вже використовуються та є популярними. В Україні вже діє проект з переробки листя. Наш проект пропонує переробляти навіть отруйні рослини, та, що дуже важливо, сухостій у папір з різними можливостями використання. Це, без сумніву, допомогло б уникнути багатьох масштабних пожеж, які починаються з банального спалювання трави».

Ідею винайшли в ході реалізації проєкту Reserve. Це – товариство науковців, головною ціллю яких є виготовлення паперу з рослин.

«Одразу відгукнулась кафедра хімії рідного університету. Завідувачка кафедри – проф. Мирослава Полутренко, очолила наукові дослідження, а головними дослідниками стали викладачі кафедри – доц. Галина Грицуляк та асис. Андрій Коцюбинський. Було проведено не один десяток дослідів. Розглядались різні варіанти формування, і в результаті було відібрано тільки найкраще і ми сформували наше бачення продукту. Крім того, ми звертались до університетських айтішників. Ніхто не відмовив, хоча працювали на одному  ентузіазмі. І хочу додати, що університет – це саме те місце, де можна і слід проводити такі мультидисциплінарні дослідження. Тут є матеріально-технічне забезпечення, і висококваліфіковані кадри, які у своєму фаху завжди в темі», – каже студент.

- РЕКЛАМА-

Проєкт вирішує проблему розробки нових енергозберігаючих та економічно недорогих способів одержання целюлози з власних сировинних запасів України. На черзі – проведення технічних дослідів на підприємстві, для визначення необхідного обладнання, визначення кінцевого складу виробу та осягнення відповідних характеристик згідно стандартів.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні