Нещодавно вперше в університеті пройшли великодні гаївки. Масштабне дійство зібрало у дворику вишу близько сотні людей. Участь у забавах взяли студенти, викладачі, запрошені гості.
Організатори події кажуть, що традиція «водження» гаївки автентично збережена, а одним зі своїх завдань в роботі з молоддю вони вбачають відтворення давніх українських звичаїв і традицій.
За словами художнього керівника відділу освітньо-виховної роботи та організації дозвілля ІФНМУ Марії Цвік, більшість гаївок записав студент Володимир Жилюк від старожилів села Петрів Тлумацького району і саме вони лягли в основу сценарію заходу. Зауважимо, що медик-п’ятикурсник також є керівником народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Дністрові дзвони», який приїхав до Франківська, щоби взяти участь в університетському дійстві.
«Давні українські традиції є дещо призабутими, тому хочемо відновити обряд гаївок саме так, як це було у давнину», – говорить студентка ІФНМУ Христина Маланюк.
«У роботі медика дуже важлива комунікація, а цей захід якраз про комунікацію між минулим, теперішнім і майбутнім, – говорить перший проректор Ганна Ерстенюк. – Можливо згодом ця подія переросте у фестиваль гаївок, чому б ні…».
Подію готували трохи більше місяця і крім вихованців відділу освітньо-виховної роботи та організації дозвілля участь у ній взяли також хористи університетської народної аматорської чоловічої капели «Сурма» ім. Богдана Волосянка, ансамбль народного танцю «Дружба», вокальні ансамблі «Коралі» та «Art voisе», читці різних факультетів та курсів, учасники студентського театрального гуртка.
Відтепер, кажуть учасники дійства, вони вміють водити і співати такі гаївки: «То веселий день настав…», «Ой, зелені огірочки…», «Грай, жуче, грай», «По садочку походжаю…», «Маю хустку вишивану…», «Ой, зацвили фіялочки…»
Як відомо, у християнській традиції травень – це місяць гаївок. Тож доречно подію завершила чоловіча хорова капела «Сурма» піснями «Радійте всі, дорослі й діти…» і «Христос Воскрес!».