Студенти Івано-Франківського національного медичного університету відправляють на фронт ліки, які виготовляють на базі навчально-практичного центру «Фармація», інформує пресслужба університету.
«Ми дещо втратили навички з виготовлення ліків, але зараз надолужуємо, адже потреба аптечного виготовлення сьогодні зростає», – говорить деканесса фармацевтичного факультету Івано-Франківського національного медичного університету Ірина Федяк.
Викладачка пояснює, що сьогодні для фронту дуже потрібні засоби для лікування підвищеної пітливості та попрілостей, які загоюють рани та протигрибкові мазі без консервантів, а допомогти в цьому можуть ті, хто вміє виготовити такий продукт і має відповідний дозвіл.
«Аптечна галузь допомагає нашій армії. З початку війни я також долучалася до збору ліків для наших військових, а коли зрозуміла, що ми маємо змогу на базі університету започаткувати таке виготовлення, то вирішила організувати команду фахівців», – розповідає ініціаторка справи пані Ірина.
Процес створення ліків відбувається на базі навчально-практичного центру «Фармація». До справи долучилися працівники центру.
За технологію виготовлення відповідає доцентка кафедри хімії, фармацевтичного аналізу та післядипломної освіти Любов Грицик, яка має і практичний аптечний досвід. Також до команди долучилися працівники центру Дарина Филипчук і Людмила Стецько. Викладач тієї ж кафедри Любомир Гаврищук взявся за виготовлення етикеток, а ще до гурту доєдналася працівниця кафедри в декретній відпустці, мама п’яти дітей і фармацевт-практик за фахом Наталія Гузьо.
«У Франківську є всі необхідні активні фармацевтичні інгредієнти, тож ми закуповуємо необхідні речовини і вже за тиждень маємо партію з кількасот протигрибкових ліків та крему для швидкого загоювання ран, – розповідає Ірина Федяк. – Відтак передаємо виготовлені ліки волонтерам, а ті доправляють військовим разом з їжею, амуніцією та іншими необхідними засобами».
Найближчим часом викладачі фармфакультету планують долучити до цієї справи студентів та інтернів, а цими днями на фронт відправлять вже другу партію виготовлених власноруч ліків.
Собівартість однієї позиції пасти Теймурова (від пітливості) становить 8,34 грн, а протигрибкової – 14,25 грн. В університеті просять охочих долучитися фінансово й таким чином розширити виробництво:
ПриватБанк
код 305299
UA233052990000026202695921362
Рахунок отримувача:
26202695921362
РНОКПП отримувача: 2836109664
Призначення платежу: поповнення рахунку ФЕДЯК ІРИНА ОРЕСТІВНА