В Івано-Франківському краєзнавчому музеї презентували виставку “Зойк” художника Романа Бончука.
У своїх роботах митець передає тривогу щодо ядерної загрози та звертається до картин Мікеланджело, Ієроніма Босха, Рембрандта та Френсіса Бекона, передає Правда ІФ з посиланням на Суспільне
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Є також полотна з політичним підтекстом та картини-меми. Всі ці роботи, каже Роман Бончук, створював у період, коли в інфопросторі активно обговорювали загрозу ядерного удару.
“Ці переживання апокаліпсису — вони були справжні. І в кожній роботі це можна відчути. Наприклад — Бог, який створював Адама у Сікстинській капелі, просто руйнує вежу Кремля. Також є картина-мем про Щекавицю — останню вечірку в Києві”, — розповідає митець.
Використовуючи різні сюжети, аналогії, асоціації, грецьку міфологію та сучасний кінематограф Роман Бончук зміг на полотні проаналізувати для себе, якою буде ця остання вечірка.
Назву виставки “Зойк” художник обрав невипадково. За словами Романа Бончука, це — меседж до боротьби зі злом.
“Колись нам казали, що мовчання — золото. Від мовчання жодної користі та змін немає. Тобто треба кричати, писати, аналізувати, робити конкретні кроки та боротися зі злом. Добро переможе зло в різних формах, проявах, іпостасях, постатях”, — пояснює Роман Бончук.
Митець представив 15 картин — лише частину експозиції, над якою він працював впродовж чотирьох місяців. Роботи виконані в техніці олійного живопису.
“Це — така динамічна, експресивна манера письма. Такий Роман є всередині й такі його твори. Він — вдумливий художник. Він не малює, аби малювати. Художнику головне — донести свою ідею. І такий він є. Колись так само творив Опанас Заливаха. Він працював досить швидко, і йому головне було донести ідею, яку він вкладає у твори. Ось так само і Роман Бончук”, — каже головний зберігач фондів Музею мистецтв Прикарпаття Віктор Доскалюк.
Виставку “Зойк” Романа Бончука експонуватимуть впродовж двох тижнів в Івано-Франківському краєзнавчому музеї.