-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Франківський літератор Остап Українець презентував новий роман на “Книжковому Арсеналі”

-Реклама-spot_img
spot_img

Під час Десятого Міжнародного фестивалю “Книжковий арсенал” письменник з Франківська Остап Українець представив свій новий історичний роман “Дискордія”.

“Дискордія” оповідає про весну народів, період революційний середини XIX століття. Тоді українські землі були поділені між двома імперіями – Австрійською та Російською. Події відбуваються в Австрійській імперії, у місті Станіславі, нині Івано-Франківськ. Головний герой, відсидівши термін у віденській в’язниці, повертається до рідного міста. Там його затягує у революційний вир на українських землях.

“Ядро книги – революція та боротьба за національну свободу. Дуже актуально для України зараз”, – каже в інтерв”ю Суспільному Остап Українець.

“Дія відбувається у 1846 році, – деталізує він, – до подій, котрі нині відомі в історії, як польською “рабація галицька”, а українською – “галицька різня”. Це надзвичайно трагічна подія в історії Польщі. “Дискордія” – текст про людей, котрі, з найкращими пориваннями були патріотами своєї країни, вони всі хотіли, хто Польщі, хто Україні, хто Речі Посполитій, лише добра”.

- РЕКЛАМА-

Остап Українець вважає, що революція 1848 року для нас важлива, бо вона не відрефлексована, але відрефлексувати її важливо, і зрозуміти, з чого народилися сучасні україно-польські взаємини, бо вони, на його переконання, народилися саме тоді. “Але це не означає, що у тих часах криються відповіді на питання сьогодення чи навіть на питання тих часів. У тих часах ми можемо лише їх розглянути та зрозуміти, у чому була наївність і в чому була системна помилка тих людей”, – зазначає письменник.

Автор підкреслює, що “Дискордія” більш історичний роман, ніж “Малхут”. Тут була серйозніша робота з джерелами. “Я розумію, що ця документальність може здаватися дещо надмірною, але вона, як на мене, формує потрібний контекст, щоб розуміти, що коїться”, – пояснив Остап Українець.

Цей роман, за його словами, ще й є описом моменту, коли ми наступаємо на граблі, на яких насправді стоїмо і досі.

“Я бачу не стільки циклічність історії, скільки ряд помилок, які ми свого часу зробили, але через національний міт і те, що потім на зламі століть і в період міжвоєння це осмислювалося у специфічних категоріях, особливо після поразку ЗУНР, то в нас так і не було нагоди нормально відрефлексувати те місце, в якому ми стоїмо, побачити в себе перед носом граблі та нарешті злізти з них. Це по-перше. По-друге, ми не можемо цього зробити, тому що ми на них стоїмо як суспільство”, – констатує автор.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Петро Якимчук
Петро Якимчук
Журналіст, фрілансер. Інформаційний оглядач інтернет-ресурсу Правда іф. Закінчив економічний факультет ПНУ.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні